13 medali WOPR-OS na zimowych Mistrzostwach Polski

Inne 14 grudnia 2016 Komentarzy

Podczas 8. Zimowych Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka zdobyli 13 medali, w tym 5 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe. Zawody rozgrywane były na pięknym i nowoczesnym basenie 50 metrowym w Szczecinie.

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka prowadzona przez trenera Dariusza Małkowskiego w skład, której weszli : Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Adam Wiśniewski mimo, że nie posiadała w swoim pełnego składu żeńskiego i męskiego to w klasyfikacji drużynowej uplasowała się na bardzo dobrej szóstej pozycji w Polsce.

Nasi zawodnicy oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych. W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na czwartej pozycji. Hubert do drugiego miejsca w klasyfikacji open stracił zaledwie pięć punktów i być może gdyby nie choroba, która przytrafiła mu się tuż przed mistrzostwami to miałby realne szanse na co najmniej drugą pozycję wśród seniorów. W kategorii młodzik najlepszym zawodnikiem w Polsce został kolejny reprezentant WOPR-OS Adam Wiśniewski. W  klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy Karolina Kaczyńska uplasowała się na siódmym miejscu, a wśród mężczyzn w tej samej kategorii wiekowej Mateusz Adamowski zajął piąte miejsce.

Przejdźmy do startów indywidualnych. Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych zdobył w sumie osiem medali (2 złote, 5 srebrnych, 1 brązowy), a jego rywalizacja ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna zaangażowania. W swoich startach Hubert zajmował następujące lokaty: na dystansie  200 m z przeszkodami z czasem 2,05,52 s – nowy rekord życiowy i 1. miejsce wśród juniorów oraz 2. miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 51.93 s – nowy rekord życiowy 2. miejsce wśród juniorów i  5. miejsce wśród seniorów, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 32,05 s – nowy rekord życiowy 2. miejsce wśród juniorów i 5. miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m ratownik z czasem 57,36 – nowy rekord życiowy 1. miejsce wśród juniorów i 3. miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1;07;28 1. miejsce wśród juniorów i 5.  miejsce wśród seniorów, na dystansie 200 m super ratownik 2. miejsce wśród juniorów i 5. miejsce wśród seniorów.

Karolina Kaczyńska, która największe szanse medalowe miała w konkurencji 100 m ratownik, gdzie do brązowego medalu zabrakło jej zaledwie 0,15 sekundy w swoich startach w kategorii junior młodszy plasowała się następująco: na dystansie  100 m z przeszkodami z czasem 1,18,16 – nowy rekord życiowy i 10. miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem  51,44  - nowy rekord życiowy i 10. miejsce, na dystansie 100 m holowanie manekina w płetwach z czasem 1,13,79 – nowy rekord życiowy i 7. miejsce, na dystansie 100 m ratownik z czasem 1,14,84 – nowy rekord życiowy i 4. miejsce, na dystansie 100 m kombinowane - 9. miejsce.

Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy zdobywając brązowy medal na 100 kombinowane z czasem 1,21,51 ustanowił swój nowy rekord życiowy na tym dystansie. Ponadto, Mateusz na dystansie 100 m z przeszkodami zajął 6. miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 39,65 – nowy rekord życiowy i 6. miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 1;02.48 – nowy rekord życiowy i 4. miejsce, na dystansie 100 m ratownik 7. miejsce, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1;30.81 i 6. miejsce.

Kamil Bojarski, czyli najmłodszy reprezentant WOPR-OS w kategorii młodzik, w swoich startach pokazał, że ma bardzo duży potencjał i w przyszłości na pewno będzie wałczył o medale. Kamil na 100 m z przeszkodami zajął 9. miejsce z czasem 1,26,82 – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m w płetwach 7. miejsce z czasem 1,15,70 – nowy rekord życiowy poprawiony o ponad 20 sekund, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 58,52 i 10. miejsce z nowym rekordem życiowym, na dystansie 100 m ratownik 7. miejsce z czasem 1,19,57 – nowy rekord życiowy poprawiony o prawie 15 sekund.

W reprezentacji WOPR-OS w kategorii młodzik wystartował także Adam Wiśniewski, który na co dzień trenuje  i mieszka w Żyrardowie. Adam w swoich startach zdobył 3 złote medale (100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m ratownik) oraz 1 srebrny (100 m holowanie manekina w płetwach). Oprócz startów indywidualnych podczas mistrzostw rozgrywane były również wyścigi sztafetowe. I tutaj nasi zawodnicy, mimo że należeli do najmłodszych składów i ich głównym celem w tych wyścigach było zdobycie doświadczenia pokazali duże serce do walki zajmując odpowiednio: 9. miejsce na 4x50 m z przeszkodami, 8. miejsce na 4x25 m holowanie manekina, 6. miejsce na 4x50 m z pasem ratowniczym.

Jak ten występ i cały 2016 rok podsumuje Dariusz Małkowski, prezes i trener WOPR-OS? O tym w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.