1/4 finału MP: Kadetki Nike na 3. miejscu po kolejnym dreszczowcu

Siatkówka 13 marca 2017 0 Komentarzy

Kadetki Nike Ostrołęka wywalczyły 3. miejsce w turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski w Legionowie. "Wywalczyły" to słowo absolutnie na miejscu, bowiem mecz z Budowlanymi Toruń okazał się pięciosetowym dreszczowcem. Awansu do 1/2 finału MP nie ma, ale są pozytywne wrażenia.

Przypomnijmy, siatkarki Nike stoczyły emocjonujące boje w fazie grupowej. W meczu ze Spartą Braniewo podopieczne Tomasza Pakieły zanotowały kapitalny odwrót, ze stanu 0:2 doprowadzając do wygranej 3:2. Na mecz z Pałacem Bydgoszcz zabrakło już sił i skończyło się wynikiem 0:3, ale i tak dało to awans do półfinału tego turnieju. Tam przyszła porażka z mistrzyniami Polski z Legionowa i ostrołęczankom przyszło w niedzielę walczyć o trzecie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym, mające znaczenie prestiżowe, bowiem awans do 1/2 finału MP wywalczyły dwie najlepsze ekipy zmagań.

W meczu o trzecie miejsce siatkarki Nike zmierzyły się z Budowlanymi Toruń. Pierwszy set poszedł zdecydowanie po myśli ostrołęczanek, w drugim po zaciętej końcówce również wygrały zawodniczki prowadzone przez Tomasza Pakiełę. W secie trzecim oglądaliśmy zacięty bój, ale po grze na przewagi wygrały Budowlane. Na szczęście nie sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło o tym, że kto nie wygrywa 3:0 ten przegrywa 3:2. Doszło co prawda do tie-breaka, ale w nim 16:14 zwyciężyły ostrołęczanki i to one zajęły trzecie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski.

Awans do 1/2 finału MP uzyskały ekipy Legionovii Legionowo oraz Pałacu Bydgoszcz - obyło się więc bez niespodzianek, gdyż to te ekipy były zdecydowanymi faworytami. Cieszy postawa Nike i trzecie miejsce, mimo tego, że ostrołęcki zespół był najmłodszy w całej sześciozespołowej stawce. Zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w kolejnym sezonie, na co wszyscy na pewno liczymy. O poprzednich meczach Nike podczas turnieju w Legionowie przeczytasz w naszym serwisie.

Nike Ostrołęka – Budowlani Toruń 3:2  (25:17, 27:25, 24:26, 16:25, 16:14)