34. PKO Wrocław Maraton: Lokalni biegacze na trasie [WYNIKI]

Lekkoatletyka 12 września 2016 Komentarzy

Kilku biegaczy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wzięło udział w 34. PKO Wrocław Maratonie. Tegoroczna rywalizacja w stolicy Dolnego Śląska była bardzo upalna, co jest rzadko spotykane jak na blisko połowę września. Świetny rezultat zanotował Przemysław Dąbrowski z Borawego, który dobiegł do mety na szóstym miejscu.

Przemysław Dąbrowski na drugim stopniu podium klasyfikacji Polaków w maratonie wrocławskim

Bieg zdominowali Kenijczycy, którzy obsadzili całe podium. Zwyciężył Comas Kyeva z czasem 02:14.38, kolejni na mecie byli jego rodacy: Silas Kirpono Too (zwycięzca tegorocznego Półmaratonu Kurpiowskiego) - 02:18.37 i Moses Kibre - 02:18.55. Na czwartym miejscu finiszował najlepszy z Polaków - Paweł Ochal z Łomży (02:20.36). W maratonie we Wrocławiu wystartowało 4288 biegaczy, 4125 ukończyło bieg.

Wyniki 34. PKO Wrocław Maratonu - tutaj.   (0 B)

Najlepszy z biegaczy z Ostrołęki i okolic okazał się Przemysław Dąbrowski z Borawego (gm. Rzekuń), reprezentujący Agro-Metal Ostrołęka. Uzyskał on czas 02:25.18, co dało mu szóste miejsce w klasyfikacji generalnej biegu, a także drugie wśród Polaków. Na 762. miejscu z czasem 03:51.10 dobiegł radny miasta Ostrołęki Michał Skowroński. Do czołowego tysiąca biegaczy we Wrocławiu dołączył także Krzysztof Modzelewski, kończąc maraton wynikiem 03:56.32 na 958. miejscu. We Wrocławiu pobiegli także Maciej Sulewski - 04:08.36, 1417. miejsce i Piotr Nabiałek - 04:30.48, 2315. lokata.