4. kolejka B-Klasy. Korona wciąż niepokonana

Piłka nożna 22 września 2015 Komentarzy

Korona II Ostrołęka nadal przewodzi tabeli najniższej klasy rozgrywek piłkarskich w regionie. W 4. kolejce B-Klasy ostrołęckiej podopieczni Michała Noska wygrali 2:1 z GKS Pokrzywnica. Ciekawie było również w derbach powiatu ostrołęckiego, w których Świt Baranowo wygrał z GLKS Lelis. Zobacz pełen raport z meczów naszych drużyn.

Niespodziewaną wyjazdową porażkę z KS Pniewo zanotował Orz Goworowo. Trener Bartosz Dziełak miał do dyspozycji jednak tylko jedenastu graczy i po przerwie piłkarze z Goworowa opadli z sił, oddając pole gry niżej notowanemu rywalowi. Dla Pniewa było to pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

Derby powiatu ostrołęckiego pomiędzy GLKS Lelis a Świtem Baranowo przyniosły kibicom sporo emocji. Przez większość spotkania toczyła się bardzo wyrównana walka i żadna z drużyn nie była w stanie trafić do siatki. Impas przerwał Michał Abramczyk, dając prowadzenie Świtowi w 78. minucie. Goście podwyższyli na 2:0 w 85. minucie za sprawą doświadczonego Krzysztofa Chodkowskiego i takim wynikiem mecz się zakończył.

Liderem B-Klasy ostrołęckiej jest Korona II Ostrołęka. Tym razem ostrołęczanie objęli prowadzenie w meczu z GKS Pokrzywnica już w 25. minucie za sprawą Sebastiana Parzycha. Niebiesko-żółci po przerwie zostali jednak zaskoczeni przez Rafała Krzyżewskiego, przez którego Kamil Rymek musiał wyciągać piłkę z siatki. Remis 1:1 nie był jednak zadowalającym wynikiem dla Korony i podopieczni Michała Noska postarali się o zwycięską bramkę. Jej autorem w 65. minucie był Kamil Rupacz, Korona nadal zachowuje status niepokonanej drużyny w B-Klasie.