40. Bieg Piastów: Reprezentanci Ostrołęki i okolic z dobrymi wynikami

Inne 05 marca 2016 Komentarzy

Około półtora tysiąca narciarzy wyruszyło na 50-kilometrową trasę 40. Biegu Piastów. Wśród nich byli także zawodnicy z Ostrołęki i okolic, reprezentujący klub KS Spych Przystań - najlepszy z nich okazał się Waldemar Spychalski z Nowej Wsi. Swojego przedstawiciela nasze miasto miało także w biegu na 25 kilometrów.

Wojciech Zarzycki (fot. eOstroleka.pl)

Na koronnym dystansie Biegu Piastów najlepszy okazał się Toni Livers ze Szwajcarii, osiągając czas 02:18.42. Niewiele ponad dwie godziny za zwycięzcą finiszował radny miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, dobiegając do mety na 640. miejscu. Był on jednocześnie najlepszym spośród biegaczy KS Spych Przystań. Za nim uplasowali się Wojciech Broniek, Piotr Zaurski, Janusz Piersa, Jacek Dmochowski oraz Marcin Zaurski.

W biegu na 25 km wystartował reprezentant Ostrołęki Wojciech Jarząbek. Uplasował się on na 356. miejscu z wynikiem przekraczającym niewiele ponad 2 godziny i 10 minut. Jubileuszowy Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej trwa - już w niedzielę 6 marca rozegrany zostanie bieg na 9 km oraz druga rywalizacja na dystansie 25 km. Więcej informacji o biegu znaleźć można na stronie internetowej organizatora pod adresem bieg-piastow.pl.