44. Maraton w Dębnie z udziałem ostrołęczan

Lekkoatletyka 04 kwietnia 2017 0 Komentarzy

Za nami 44. maraton w Dębnie, w którym udział wzięło 2,5 tysiąca uczestników. Wśród nich nie mogło zabraknąć reprezentantów Ostrołęki. Najlepszy okazał się Michał Skowroński, który ukończył maraton w drugiej setce. Zobacz wyniki.

Maraton w Dębnie to najdłużej organizowana impreza tego typu w Polsce. W tym roku na 193. miejscu ukończył ją Michał Skowroński, reprezentujący Radę Miasta Ostrołęki. Ponad 42 kilometry pokonał on w czasie 3:20.19. Czas na kolejnego zawodnika z naszego regionu - 532. miejsce zajął Maciej Sulewski - jego czas to 3:40.03. Z kolei Piotr Nabiałek reprezentujący Arco Ławy i KK 24h dobiegł do mety w czasie 3:56.18, co dało 940. miejsce. Czas 4:02.06 to wynik Mariusza Sendrowskiego - on przybył na metę na 1111. miejscu open.

Warto podkreślić, że Michał Skowroński nie tylko pobił swój rekord życiowy, ale zajął także 16. miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski nauczycieli. Skowroński wraz z Maciejem Sulewskim zanotowali także inny sukces - zdobyli Koronę Maratonów Polskich. Aby uzyskać tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polskich, należy ukończyć pięć maratonów: Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski, Poznań Maraton – w ciągu 24 miesięcy, licząc od daty pierwszego ukończonego maratonu.

Przejdźmy do zwycięzców biegu - całe podium zajęli Kenijczycy, a najlepszy okazał się Bonifacy Wambua z czasem 2:16.47. Wśród pań wygrała także reprezentantka Kenii - Kellen Mukami (2:40.05). Pełne wyniki zobaczysz w załączniku.  (558,86 KB)