5 złotych medali zawodników WOPR-OS

Pływanie 22 listopada 2011 Komentarzy

W minioną sobotę (19.11.2011 r.) zostały rozegrane Mistrzostwa Szczytna, które były zarazem Mistrzostwami Województwa Warmińsko Mazurskiego. W zawodach tych uczestniczyli również reprezentanci Ostrołęki z „WOPR – OS”

Ostrołęka w składzie : Paulina Dawid, Aleksandra Milewska, Zuzanna Piersa, Piotr Borowy, Adrian Kowalczyk, Kamil Kamiński, Michał Majewski oraz Ostrołęckiego WOPR w składzie : Paweł Szulerecki, Adam Janczewski, Łukasz Równy, Kacper Wróblewski, Rafał Gumowski.

W trakcie zawodów rozegrano 6 konkurencji indywidualnych (100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m z pasem ratowniczym, 25 m pod wodą, wyścig australijski oraz RKO), których wyniki brane były do klasyfikacji generalnej, oraz jedną konkurencję zespołową (rzut liną).

Spośród podopiecznych Dariusza Małkowskiego – Prezesa a zarazem trenera zawodników z WOPR – OS bardzo udany start odnotowała Paulina Dawid (3 złote medale : na 100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina i 100 m z pasem ratowniczym, srebrny medal na 25 pod wodą oraz medal brązowy w wyścigu australijskim) oraz Aleksandra Milewska (2 złote medale : na 25 m pod wodą i w wyścigu australijskim, 3 srebrne medale : 100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m z pasem ratowniczym). Również dobrze zaprezentowała się Zuzanna Piersa zdobywając srebrny medal w konkurencji RKO oraz 2 brązowe medale (50 m holowanie manekina i 100 m z pasem ratowniczym). Natomiast z zawodników Ostrołęckiego WOPR udany występ odnotował Paweł Szulerecki, który zdobył złoty medal w konkurencji 25 m pod wodą, srebrny medal na 100 m z przeszkodami oraz brązowy medal w wyścigu australijskim.

Bardzo dobre wyniki naszych zawodników w stratach indywidualnych zaowocowały wysokimi pozycjami w Klasyfikacji Generalnej Mistrzostw. Wśród kobiet na I miejscu uplasowała się Paulina Dawid, która wyprzedziła swoją młodszą koleżankę z drużyny Aleksandrę Milewską – II miejsce. Tuż za podium na IV pozycji w klasyfikacji generalnej uplasowała się Zuzanna Piersa. Natomiast wśród panów na II miejscu uplasował się Paweł Szulerecki a na VI Adam Janczewski.

Prezes „WOPR – OS” zaprasza wszystkich chętnych na ostatni już w tym roku kurs na stopień młodszego ratownika WOPR i ratownika WOPR. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr 604093280, e – mail : darek_wopr@op.pl