A-Klasa: Aldo Bartnik zapewnił sobie utrzymanie

Piłka nożna 16 czerwca 2015 Komentarzy

To był niezwykle ważny mecz dla piłkarzy Aldo Bartnika Myszyniec. Spotkanie 26. kolejki A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej przeciwko KS Wąsewo miało zadecydować o ligowym bycie drużyny z powiatu ostrołęckiego. Myszynieccy gracze udźwignęli presję i utrzymali się w A-Klasie.

Pierwsza połowa nie ułożyła się jednak po myśli zawodników z Myszyńca. Podopieczni Daniela Dziekońskiego przegrywali 0:1 i ich los w A-Klasie wciąż był niepewny, gdyż w równolegle rozgrywanym meczu Gladiator Słoszewo remisował z Żakiem Szreńsk 0:0 i wciąż miał szanse na prześcignięcie Bartnika w tabeli. Na szczęście w Szreńsku wynik meczu nie uległ już zmianie, doskonale w drugiej połowie zagrali także reprezentanci powiatu ostrołęckiego.

W 53. minucie rzut karny wykorzystał Mateusz Krajza, doprowadzając do wyrównania. Dwadzieścia minut później wynik spotkania został ustalony przez Mateusza Wróblewskiego, który swoim golem dał trzy punkty Aldo Bartnikowi. Osiem zwycięstw, pięć remisów i jedenaście porażek - to ostateczny bilans tego klubu w sezonie 2014/15, dało to dziesiąte miejsce w rozgrywkach.

Gorsze nastroje panują w obozie Świtu Baranowo, który zakończył sezon porażką 2:5 z Orłem Sypniewo. Największą porażką baranowskiego klubu jest jednak końcowy bilans w A-Klasie: pięć zwycięstw, tyle samo remisów i czternaście porażek sprawiło, że zespół ten musi opuścić grono ligowców i w przyszłym sezonie zagra w B-Klasie.