A Klasa: Derby, o których mówi cały kraj (wideo)

Piłka nożna 27 września 2017 1 Komentarz

Mało kto spodziewał się, że w całym kraju będzie mówić się o derbach Kurpi pomiędzy Kurpikiem Kadzidło a Aldo Bartnikiem Myszyniec. O meczu napisano już wiele, ale czas wyróżnić także pozostałych piłkarzy - poza bramkarzem drużyny z Kadzidła.

Kurpik Kadzidło objął prowadzenie w tym meczu w 10. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Karol Antoszewski. Wyrównał Maciej Szymański w 19. minucie, a prowadzenie Aldo Bartnikowi dał Mateusz Majewski. Więcej emocji było po przerwie: cztery minuty po wznowieniu gry piłkę po przytomnym zagraniu Tomasza Muracha przejął Mateusz Krajza i uderzył mocno w środek bramki, pokonując nie najlepiej ustawionego bramkarza z Kadzidła. W 72. minucie błąd popełniła defensywa Bartnika, która nie wybiła skutecznie piłki w zamieszaniu podbramkowym. Futbolówka trafiła na siódmy metr do Kacpra Szurnickiego, a ten strzelił bramkę kontaktową.

W 77. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul na idącym na przebój zawodniku Bartnika. Gospodarze mocno protestowali, ale decyzja była niezmienna. Jedenastkę pewnie wykorzystał Maciej Szymański. Cztery minuty później było już jednak tylko 4:3 dla drużyny z Myszyńca - po rzucie rożnym piłkę uderzył Adrian Bednarczyk, a ta od słupka wpadła do bramki. Co było później - widział już chyba każdy. 99. minuta, rzut wolny zza połowy boiska wykonuje bramkarz Kurpika Radosław Szurnicki i...

Skończyło się wynikiem 4:4, a o meczu usłyszała już cała Polska. O meczu pisaliśmy w naszym serwisie: tutaj i tutaj.