A Klasa: Derby powiatu dla Kurpika! (wideo)

Piłka nożna 05 września 2017 1 Komentarz

W miniony weekend w Baranowie doszło do derbów powiatu ostrołęckiego w A Klasie ciechanowsko-ostrołęckiej. W meczu 3. kolejki Kurpik Kadzidło pokonał miejscowy Świt Baranowo 3:1.

Faworyta derbowego spotkania ciężko było wskazać, ponieważ mecze derbowe zawsze rządzą się swoimi prawami, a zawodnicy obu drużyn doskonale znają swoje mocne i słabe strony. Gospodarze w pierwszej połowie atakowali częściej, ale liczy się "to co w sieci", a za sprawą Karola Antoszewskiego i jego trafienia z 34. minuty to Kurpik prowadził 1:0.

W drugiej części spotkania Kurpik był raczej zdeterminowanym Kurpiem, pewnie dążącym do swego. W 50. minucie Łukasz Staśkiewicz podwyższa na 2:0, a w 76. minucie jest już 3:0 po golu tego samego zawodnika, który - co ciekawe - w zeszłym sezonie znany był ze zdobyczy strzeleckich w B Klasowych rezerwach, a w tym sezonie strzelił już cztery gole w trzech meczach A Klasy. Niespełna 24-letni napastnik na razie godnie zastępuje Arkadiusza Wiśniewskiego, który przeniósł się do MKS Przasnysz.

Wróćmy jednak do meczu - Świt zdobył honorowego gola w 82. minucie. Jego autorem był Paweł Kuzia, który w następujący sposób egzekwował rzut wolny:

Kurpik Kadzidło odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, z kolei Świt zaliczył pierwszą porażkę. Oba zespoły w najbliższy weekend mają szansę na kolejne punkty: Świt zagra u siebie kolejne derby, tym razem z Rzekunianką Rzekuń, a Kurpik zmierzy się u siebie z Koroną Karolinowo.