A Klasa: Osłabiony Świt przegrał w Wąsewie

Piłka nożna 03 października 2017 1 Komentarz

Osłabiony kadrowo Świt Baranowo przegrał z KS Wąsewo 1:2 w wyjazdowym meczu 7. kolejki A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Świtowcy oprócz własnych problemów mieli także pecha, bo w pierwszej połowie kontuzji doznał jedyny tego dnia bramkarz w zespole Marcin Darmochwał.

Mimo kadrowych osłabień, Świt w Wąsewie zagrał ambitnie. W pierwszej połowie podopieczni Rafała Ogonowskiego pechowo stracili bramkę po uderzeniu Adriana Warackiego, a pod koniec pierwszej połowy stracili także bramkarza, bo z powodu kontuzji boisko opuścić musiał Marcin Darmochwał. W jego miejsce na bramkę wszedł obrońca Wojciech Gąska.

Nie oznaczało to jednak, że Świt łatwo się podda. W 61. minucie Grzegorz Bieńkowski strzelił bramkę na 1:1, a było to jego pierwsze trafienie w barwach Świtu. Jedenaście minut później sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, na bramkę zamienił go Kamil Wojdak i było 2:1. Więcej goli już nie padło, choć Świt miał szansę na wyrównanie.

Po siedmiu kolejkach zespół z Baranowa ma na swoim koncie jedno zwycięstwo, dwa remisy i cztery porażki, zajmując dwunaste miejsce w ligowej tabeli.