A Klasa: Świt ratuje remis, Rzekunianka traci punkty

Piłka nożna 17 października 2017 0 Komentarzy

Drużyny z powiatu ostrołęckiego ze zmiennym szczęściem zagrały w 9. kolejce A Klasy. Kurpik Kadzidło ograł faworyzowany Orzeł Sypniewo, ale z drugiej strony Rzekunianka Rzekuń przegrała z niżej notowaną Konopianką Konopki. Zobacz wyniki i tabelę.

Porażka Rzekunianki w Konopkach jest sporą niespodzianką, bo przed tym meczem Konopianka zajmowała ostatnie miejsce w tabeli. Zaczęło się dobrze, bo prowadzenie drużynie z Rzekunia dał Bartosz Siurnicki, ale gospodarze jeszcze w pierwszej połowie wyrównali, a kwadrans przed końcem meczu strzelili zwycięską bramkę.

Więcej szczęścia miał Świt Baranowo, który od 60. minuty przegrywał z Jutrzenką Unieck 0:1, ale w 88. minucie Krystian Olender świetnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem i tym samym zespół z Baranowa uratował cenny punkt.

Konopianka Konopki - Rzekunianka Rzekuń 2:1 (1:1)

⚽ 0:1 Siurnicki '3
⚽ 1:1 Lis '37
⚽ 2:1 Jarzynka '74

Rzekunianka: Piendak - Olbryś, Kowalski, Białczak, Wołejszo, Podgajny (79' Jarnutowski), Kijek, Kowalczyk, Wierzbowski, Choroszewski, Siurnicki.

Jutrzenka Unieck - Świt Baranowo 1:1 (0:0)

⚽ 1:0 Wiejski '60
⚽ 1:1 Olender '88

Świt:  Świt Baranowo: Gąska - Stolarczyk, Dawid, Zarjewski, Abramczyk, Kuzia, K. Olender, Rybka, Ma. Tabaka (85` Narewski), Linowski (71` A. Dobrzyński), M. Dobrzyński.

Przeczytaj też o meczach Kurpika Kadzidło i Bartnika Myszyniec.