A Klasa: Wielka Sobota dla Narwi. Pewne zwycięstwo (wideo, zdjęcia)

Piłka nożna 20 kwietnia 2019 5 Komentarzy

Wielka Sobota, to i wynik konkretny. Narew Ostrołęka pokonała dziś Pełtę Karniewo 5:0 w meczu 18. kolejki A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej, stawiając tym samym kolejny krok w kierunku ligi okręgowej. Dodajmy, że piąty z rzędu zwycięski!

Na pierwszego gola czekaliśmy do 19. minuty meczu. Paweł Kuzia znalazł się w dogodnej sytuacji i większość zawodników w tej klasie rozgrywkowej prawdopodobnie kończyłoby akcję siłowym rozwiązaniem. Zawodnik Narwi wybrał jednak techniczną podcinkę i wykonał ją znakomicie, wyprowadzając Narew na prowadzenie. W 24. minucie było już 2:0. Akcja przeniosła się na lewą flankę, do skrzydła rozprowadził ją Kamil Gontarz, tam był Mateusz Sowa, który dośrodkował w pole karne. Obrońca gości chyba sam nie wiedział, co dokładnie chce zrobić, bowiem wykonał wślizg (chcąc wybić piłkę), ale z rękami wyciągniętymi do przodu. Efekt: zagranie niedozwoloną częścią ciała i rzut karny. Pewnie wykonał go Paweł Skarzyński.

Tyle do przerwy, a w drugiej połowie obejrzeliśmy kolejne trzy bramki. W 67. minucie rzut z autu z prawej strony boiska, Popieniek wyrzuca w kierunku Kuzi, ten przyjmuje piłkę i rozpoczyna swój marsz po drugą bramkę w meczu. Jeden rywal, drugi, trzeci, aż w końcu precyzyjny strzał lewą nogą tuż przy słupku. Pięć minut później było już 4:0, tym razem na listę strzelców wpisał się Konrad Sobotka. Wynik ustalił - po podaniu Sobotki - niespełna szesnastoletni Kevin Karwowski, strzelając swoją pierwszą bramkę w drużynie seniorów. Brawo!

Narew Ostrołęka – Pełta Karniewo 5:0 (2:0)
Bramki: Kuzia 19, 67, Skarzyński 24 (k), Sobotka 72, Karwowski 87

Narew: Woźniak (75. Drężek) – Jóźwiak (75. Cendrowski), Skarzyński, Pełtak, Popieniek (80. Przyborowski) – Gontarz, Sowa (80. Mierzejewski), Markowski (70. Bednarczyk), Sobotka – Kuzia (70. Karwowski) – Niedźwiecki (70. Dąbrowski II).

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy poświęconej pamięci Sławomira Różańskiego - byłego piłkarza Narwi, który zmarł w nocy z piątku na sobotę.