Aleksandra Dzwigała mistrzynią Polski juniorów AZS [WIDEO, ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 31 sierpnia 2015 Komentarzy

W miniony weekend w Białej Podlaskiej rozegrane zostały lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów AZS w których wzięła udział ostrołęczanka Aleksandra Dzwigała reprezentująca barwy AZS AWF Warszawa. Dzwigała startowała w dwóch konkurencjach - skok w dal i sprint na 100m.

W skoku w dal zdecydowaną przewagą zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Juniorów AZS z wynikiem 5,60m (wiatr +0,4m/s) co jest nowym oficjalnym rekordem życiowym lekkoatletki. W sprincie na 100m ustanowiła także swój nowy rekord życiowy - 12,85s co dało jej awans do finału gdzie ostatecznie uplasowała się na piątej pozycji z wynikiem finałowym 13,03s. Czas eliminacyjny Dzwigały na 100m - 12,85s był trzecim rezultatem w Mistrzostwach Polski Juniorów AZS w Białej Podlaskiej.

Dzwigała trenuje w warszawskim AZS AWF pod kierunkiem Michała Łukasiaka, w okresie wakacyjnym przygotowywana była do startu na Mistrzostwach Polski przez Marka Mierzejewskiego, trenera ostrołęckiej UKS Siódemka, który wychował w swojej karierze wielu Mistrzów Polski - w tym także obecnego trenera Aleksandry - Michała Łukasiaka.

Ostrołęczanka jest także aktualną Mistrzynią Warszawy w skoku w dal oraz vi-ce Mistrzynią Warszawy w sprincie na 100m. Klasyfikowana jest w czołówce najlepszych polskich lekkoatletek. Jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Andersa w klasie lekkoatletycznej w Warszawie.