AZS AWF Biała Podlaska zdeklasował ostrołęcką Trójkę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 23 kwietnia 2016 Komentarzy

Trójka Ostrołęka przegrała z AZS AWF Biała Podlaska 13:30 w spotkaniu 24. kolejki II ligi szczypiornistów. Ekipa lidera rozgrywek nie dała żadnych szans ostrołęczanom, choć ci przez cały mecz próbowali nawiązać walkę z najsilniejszym zespołem całej ligi. Najskuteczniejszym graczem ostrołęckiej drużyny był Kamil Ludwiczak.

Goście przyjechali do Ostrołęki z zamiarem zdobycia kompletu punktów i swój plan zaczęli realizować od samego początku spotkania, w 12. minucie prowadzili już 4:1, a później systematycznie powiększali swoją przewagę. Do przerwy goście zdołali rzucić czternaście bramek, przy sześciu trafieniach Trójki. Po zmianie stron obraz gry pozostał taki sam - nadal to AZS AWF miał dużą przewagę i niejednokrotnie kończył akcję efektownymi rzutami. Po trafieniu Karola Nowickiego z rzutu karnego było już 23:8 dla ekipy z Białej Podlaskiej.

W końcówce piłkarze Trójki kilkukrotnie zerwali się do ataku i zaczęli trafiać do siatki rywala, głównie za sprawą dobrze dysponowanego Kamila Ludwiczaka. W całym meczu zdobył on sześć goli, co było niemal połową całego dorobku ostrołęckiego zespołu. Ostatnie słowo należało jednak do lidera - AZS AWF Biała Podlaska wygrał w Ostrołęce różnicą siedemnastu bramek, na co wpływ miały z pewnością osłabienia drużyny znad Narwi - zabrakło m.in. najskuteczniejszego strzelca Rafała Niećko.

Warto dodać, że w hali ZS 5 pojawiła się nieliczna, aczkolwiek głośna grupa kibiców gości. Po meczu cieszyli się oni razem z zawodnikami na parkiecie - wygrana nad Trójką oznaczała oficjalne przypieczętowanie awansu tego klubu do I ligi.

Trójka Ostrołęka - AZS AWF Biała Podlaska 13:30 (6:14)

TRÓJKA: Bieniecki -, Wiśniewski -, Milewski 2, Choroszewski 1, Kuliś -, Kosiński -, E. Obidziński -, Zieliński -, Ludwiczak 6, Prekiel -, Dmowski 1, Kowalczyk 2, Kolanowski -, Kamionowski 1, Wojciechowski -.

AZS AWF: Adamiuk -, Kieruczenko 3, Antolak 1, Warmijak 2, Wasiłek 1, Nowicki 4, Rusin 5, Stefaniec 4, Kruchkov 5, Wańkowicz 2, Chmurski -, Kubiszewski -, Pezda 3.