B Klasa: Aldo Bartnik odrabia straty, Pniewo przezimuje jako lider

Piłka nożna 08 listopada 2016 Komentarzy

Za nami ostatnia jesienna kolejka w B Klasie ostrołęckiej. Ważne zwycięstwo z wiceliderem odniósł Aldo Bartnik Myszyniec, pokazując, że wiosną należy się z nimi liczyć. W derbach powiatu ostrołęckiego GLKS Lelis lepszy od Orza Goworowo. Mistrzem jesieni zostaje KS Pniewo.

Wróćmy jednak do naszych lokalnych zespołów. Dwie bramki Mateusza Krajzy sprawiły, że Aldo Bartnik do przerwy prowadził z WKS Mystkówiec Stary. W drugiej połowie prowadzenie podwyższył Artur Warych. Dwie bramki Mateusza Gołębiewskiego dla gospodarzy przedzielone zostały jeszcze golem Mateusza Majewskiego, a w końcówce wynik na 5:2 dla Aldo Bartnika ustalił Tomasz Murach. Drużyna z Myszyńca jest najlepszą lokalną ekipą w B Klasie. Do lidera traci pięć punktów i ostatni mecz jesieni pokazał, że wiosną to podopieczni Daniela Dziekońskiego mogą być czarnym koniem rundy.

Ostre strzelanie w derbach powiatu urządzili sobie piłkarze GLKS Lelis i Orza Goworowo. Obie ekipy przystąpiły do meczu w mocno okrojonych składach, lecz małe pole manewru na zmiany nie przeszkodziło im w stworzeniu ciekawego widowiska. Bohaterem Lelisa został Dariusz Markowski, strzelec hat-tricka. Co ciekawe, w 58. minucie było jeszcze 4:0 dla GLKS, a sześć minut później już tylko 4:3. Jak widać, B Klasa to liga, w której sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Orzowi zabrakło jednak szczęścia by doprowadzić do wyrównania.

Mistrzem jesieni została ekipa KS Pniewo, ale - jak można zobaczyć w tabeli ligowej - sytuacja w czubie tabeli jest wyrównana i piłkarska wiosna w "ósmej lidze mistrzów" zapowiada się ekscytująco.

WKS Mystkówiec Stary - Aldo Bartnik Myszyniec 2:5 (0:2)

⚽ 0:1 Krajza '7
⚽ 0:2 Krajza '31
⚽ 0:3 A.Warych '47
⚽ 1:3 Gołębiowski '48
⚽ 1:4 Majewski '56
⚽ 2:4 Gołębiowski '68
⚽ 2:5 T. Murach '83

ALDO BARTNIK: Gwiazda - Balcerzyk, D. Kulas, Lemański, Majewski, A. Warych, Kobus, Krajza (70' Nicewicz), Sz. Kulas (50' Ł. Murach), T. Murach (87' Łachacz), Szymański.