B Klasa: Derby powiatu dla Aldo Bartnika. Wyniki 4. kolejki [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłka nożna 20 września 2016 Komentarzy

Do dwóch derbowych meczów w powiecie ostrołęckim doszło w trakcie 4. kolejki B Klasy. Aldo Bartnik Myszyniec na własnym boisku wysoko rozprawił się z Orzem Goworowo, z kolei GLKS Lelis zdobył pierwsze punkty w sezonie, ogrywając na wyjeździe drugą drużynę Kurpika Kadzidło. Zobacz wyniki oraz aktualną tabelę.

W Myszyńcu emocji nie zabrakło. Aldo Bartnik już do przerwy prowadził w derbowym spotkaniu 3:0, a na trybunach panowała ciekawa atmosfera, oczywiście dzięki kibicom obu drużyn, którzy żywiołowo zagrzewali do boju swoich ulubieńców. Po przerwie bramkę dla Orza strzelił Władysław Szpont, ale później trafiali już tylko gospodarze. Wynik mógł być nawet większy, lecz w końcówce meczu rzut karny wykonywany przez Szymona Kulasa obronił Adrian Świerżewski. Ostatecznie Aldo Bartnik wygrał aż 8:1, ale stracił przy tym jednego zawodnika na kolejny mecz - w 85. minucie Artur Warych otrzymał czerwoną kartkę za... rzucenie piłką w zawodnika drużyny przeciwnej.

W drugim meczu derbowym GLKS Lelis w końcu zapunktował, pokonując w wyjazdowym meczu Kurpik II Kadzidło 4:1. Dwie bramki dla drużyny gości strzelił Damian Prusaczyk, a warte odnotowania jest także honorowe trafienie dla Kurpika, które było autorstwem - już po raz kolejny w tym sezonie - skutecznego Łukasza Staśkiewicza. Poniżej wyniki i tabela B Klasy.

Aldo Bartnik Myszyniec - Orz Goworowo 8:1 (3:0)

⚽ 1:0 Krajza '8
⚽ 2:0 Brzozowski (sam) '10
⚽ 3:0 Stań '29
⚽ 3:1 Szpont '48
⚽ 4:1 Gwiazda '50
⚽ 5:1 Szymański '56
⚽ 6:1 Sz. Kulas '59