B Klasa. Narew wygrywa z KS Pniewo. Lider zostaje w Ostrołęce (wideo, zdjęcia)

Piłka nożna 06 maja 2018 23 Komentarzy

Piętnaste zwycięstwo w sezonie odniosła dziś ekipa MZKS Narew 1962 Ostrołęka. Niebiesko-czerwoni pokonali KS Pniewo 3:1 i po 18. kolejce B Klasy utrzymają fotel lidera rozgrywek.

Pierwsza bramka dla Narwi padła w 21. minucie. Kamil Gontarz precyzyjnie dorzucił na głowę Adama Mierzejewskiego, a ten zamienił to dośrodkowanie na bramkę. Do przerwy Narwianie prowadzili 1:0, choć mogli wygrywać wyżej. Szczególnie szkoda przepięknego strzału Gontarza, który bramkarz Pniewa sparował tylko sobie znanym sposobem.

Druga połowa rozpoczęła się od czerwonej kartki dla Pniewa. Emil Chorążewicz wychodził na czystą pozycję, a wychodzący bramkarz Aleksander Dobrosielski złapał go wpół, co oznaczało przerwanie akcji. Sędzia nie miał wątpliwości i ukarał golkipera gości czerwoną kartką. Gdy wydawało się, że Narew dopełni formalności w kwestii zwycięstwa, goście wyprowadzili zabójczą kontrę. Piłka poszybowała za plecy obrońców, a tam jeden z zawodników znalazł się sam na sam z Woźniakiem i pokonał go, doprowadzając do wyrównania. Była to jedna z nielicznych udanych akcji KS-u w tym meczu.

W 63. minucie mieliśmy już 2:1 dla Narwi. Bartosz Pędzich podszedł do rzutu karnego i pewnym strzałem przy słupku pokonał rezerwowego bramkarza gości. Niebiesko-czerwoni stwarzali kolejne okazje bramkowe i na pięć minut przed końcem meczu ustalili wynik - tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Markowski. Ostrołęccy piłkarze wygrali 3:1 i utrzymają pozycję lidera po tej kolejce.

Narew Ostrołęka - KS Pniewo 3:1 (1:0)
Bramki dla Narwi: 21. Mierzejewski, 63. Pędzich (k), 85. Markowski

Narew: Woźniak - Dziczek, Dąbrowski, Lutrzykowski, Wysocki, Bednarczyk, Gontarz, Jóźwiak, Stachowicz, A. Mierzejewski, Pędzich. Zagrali również: Dudek, Kobrzyński, Markowski, Chorążewicz, Piasecki, Przyborowski, Popieniek.