B Klasa: Orz jeszcze czeka na zwycięstwo

Piłka nożna 19 września 2017 0 Komentarzy

Orz Goworowo przegrał z WKS Mystkówiec Stary 2:6 w meczu 4. kolejki B Klasy ostrołęckiej rozgrywanym na boisku w Rząśniku. Piłkarze z Goworowa czekają jeszcze na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Zaczęło się jednak przyzwoicie, bo choć bramkę na 1:0 już w 6. minucie strzelił Adam Melion, to w 22. minucie wyrównał Łukasz Bukowski, a wynik remisowy utrzymywał się przez następne kilkanaście minut. Jednak jeszcze przed przerwą kolejne gole dla WKS-u dołożyli wspomniany już Melion oraz Adrian Kanclerz i sytuacja Orza była bardziej skomplikowana. Dodatkowo, już dwie minuty po wznowieniu gry Kanclerz powtórzył swój wyczyn, dając WKS-owi prowadzenie 4:1. Mimo wszystko, Orz się nie poddał i w 62. minucie drugą bramkę dla drużyny z powiatu ostrołęckiego zdobył Jakub Zięba. Gospodarze byli jednak silniejsi i w ostatnich minutach uzyskali jeszcze dwa trafienia za sprawą Jakuba Grzybowskiego. Końcowy wynik: 6:2.

W zespole Orza cieszy fakt, że do siatki rywala trafiają młodzi zawodnicy, stanowiący przyszłość lokalnej piłki. W tym meczu byli to 19-latek oraz 17-latek, co pokazuje, że młodzież coraz ambitniej puka do wyjściowej jedenastki i zaznacza w niej swoją obecność. W kolejnym spotkaniu Orz zmierzy się na własnym stadionie z Narwią Ostrołęka.