B Klasa: Porażka Lelisa, Iskra Zaręby Kościelne nowym liderem

Piłka nożna 10 października 2017 0 Komentarzy

GLKS Lelis przegrał z Iskrą Zaręby Kościelne 0:8 w spotkaniu 7. kolejki B Klasy ostrołęckiej. Zespół Iskry wykorzystał potknięcie Korony II Ostrołęka i objął prowadzenie w rozgrywkach.

Iskra stanęła przed dużą szansą, bowiem remis z Wymakraczem Długosiodło zanotowała ekipa Korony II Ostrołęka. Podopieczni Kamila Małkińskiego nie zamierzali stracić szansy i mecz z reprezentantem powiatu ostrołęckiego - GLKS Lelis - rozpoczęli od mocnego uderzenia.

Już w pierwszej połowie gospodarze strzelili cztery bramki - po dwie Kamil Małkiński i Adam Niemira. W drugiej części gry prowadzenie tylko zostało powiększone. Hat-tricka skompletowali Małkiński i Niemira, a pierwszy z nich dołożył nawet czwartego gola. Wynik w 78. minucie meczu ustalił Piotr Grabiński. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Pozycję lidera Iskra objęła w mocnym stylu. Z kolei Lelis zanotował czwartą porażkę, jak do tej pory najwyższą. Za tydzień piłkarze Jerzego Dawida zagrają na wyjeździe z GKS Andrzejewo.

B Klasa - 7. kolejka
Iskra Zaręby Kościelne - GLKS Lelis 8:0 (4:0)

⚽ 1:0 Niemira '9 ⚽ 2:0 Niemira '10 ⚽ 3:0 Małkiński '16 ⚽ 4:0 Małkiński '31 ⚽ 5:0 Niemira '55 ⚽ 6:0 Małkiński '63 ⚽ 7:0 Małkiński '71 ⚽ 8:0 Grabiński '78

GLKS: Laćkowski - Ziemek, Kwiatkowski, Bednarczyk, Kraśniewski, Grala, Mażewski, Brzeski, Stachurski (68' Gawrych), Tumiński, Kaliszewski.

B Klasa: wyniki + tabela