B Klasa: ULKS Ołdaki z punktem po dwóch kolejkach (zdjęcia)

Piłka nożna 04 września 2017 2 Komentarze

Piłkarze ULKS Ołdaki trenowani przez Pawła Zyśka i Andrzeja Laskowskiego po dwóch kolejkach B Klasy mają na swoim koncie jeden punkt. W derbach powiatu z GLKS Lelis padł remis 3:3, a w ostatnim meczu z WKS Mystkówiec Stary młodzież z Ołdak, wsparta kilkoma doświadczonymi zawodnikami, przegrała 2:6.

Pierwsza kolejka sezonu 2017/18 była dla ULKS Ołdaki wyjątkowa, był to bowiem powrót B Klasy do Ołdak po kilku sezonach przerwy. Po młodych piłkarzach ULKS-u nie widać było jednak tremy. Przystąpili oni do meczu z wielką ambicją i przez większą część pierwszej połowy przeważali nad bardziej doświadczonym Lelisem. Ozdobą pierwszej części gry była piękna bramka z rzutu wolnego, dająca ULKS-owi prowadzenie 1:0. Ostatecznie do przerwy skończyło się wynikiem 3:1. W drugiej połowie do głosu doszli goście i zdołali odrobić straty, strzelając dwie bramki. Wynik końcowy to 3:3. Bramki dla ULKS strzelili Daniel Siemborski, Szymon Brzostek i Radosław Żerański, dla Lelisa - Hubert Kaliszewski dwie oraz Mateusz Mrozek. Tak było tydzień temu - kto jeszcze nie widział, niech zobaczy galerię zdjęć z derbów powiatu.

ULKS w drugim ligowym meczu pojechał na trudny teren, a mianowicie do Rząśnika na starcie z WKS Mystkówiec Stary. Tu mecz nie ułożył się po myśli drużyny z naszego powiatu, po 25 minutach było już 4:0 dla WKS-u i marzenia o korzystnym wyniku trzeba było odłożyć na później. Mimo to, młoda ekipa ULKS nie poddała się i zdołała jeszcze wcisnąć dwa gole przeciwnikom. Ich autorami byli Szymon Brzostek i Marcin Długozima. Za tydzień przed Ołdakami jeszcze ciekawsze wyzwanie, bowiem na ich malownicze boisko przyjedzie MZKS Narew 1962 Ostrołęka. Mecz w sobotę 9 września o godz. 17.00.