Bezbramkowy remis Korony ze Żbikiem [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 02 września 2015 Komentarzy

Korona Ostrołęka zremisowała ze Żbikiem Nasielsk 0:0 w meczu 5. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Gospodarze mieli przewagę przez większą część meczu, lecz po raz kolejny nie potrafili przełożyć tej inicjatywy na zdobycze bramkowe.

W pierwszej odsłonie Korona miała kilka dogodnych okazji, a w najlepszej z nich piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Dariusza Tolsdorfa. Po przerwie to również niebiesko-żółci mieli przewagę, choć trzeba przyznać, że gości stać było na kilka ciekawych akcji. Po dobrze rozegranym rzucie wolnym piłka poszybowała tuż obok bramki Sebastiana Szczechowiaka, golkiper Korony dobrze spisał się też przy mocnym strzale z dystansu.

Więcej działo się przed bramką Żbika. Korona atakowała, lecz brakowało celnych strzałów, które pozwoliłyby wykończyć akcję. W dogodnej sytuacji znalazł się m.in. Piotr Kubat, lecz zamiast strzelać dograł piłkę "na pamięć" do środka, a tam nikt nie zamknął tej bardzo dobrej akcji. Szansę na gola miał również Krzysztof Majewski, młody pomocnik Korony przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Żbika.

Ostatecznie po 90 minutach zaciętej walki mecz zakończył się wynikiem 0:0. Z pewnością jest to sukces przyjezdnych, którzy w końcowych fragmentach spotkania starali się zyskać jak najwięcej sekund przy każdej przerwie w grze. Korona wciąż dominuje rywali, lecz nie może postawić kropki nad "i" - oby w kolejnych meczach nasi piłkarze mieli więcej szczęścia.