Biegi i skoki to specjalność Siódemki

Lekkoatletyka 25 stycznia 2017 0 Komentarzy

Lekkoatleci Siódemki Ostrołęka w ubiegły weekend sprawdzili swoją formę na zawodach w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu. Dobrych rezultatów nie zabrakło, a najlepiej wypadli Wiktor Marciniak i Daniel Gadomski.

Jak skoki, to w Aleksandrowie

W sobotę 21 stycznia w hali lekkoatletycznej Zespołu Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim odbył się mityng w skokach lekkoatletycznych. W zawodach wzięła udział 4-osobowa reprezentacja UKS Siódemka Ostrołęka. Najlepiej wypadł Wiktor Marciniak, który wygrał konkurs trójskoku z nowym rekordem życiowym – 12,87 m. Jest to aktualnie drugi wynik w Polsce w kategorii U-18 (juniorów młodszych). Wiktor startował także w skoku w dal, gdzie z wynikiem 6,03 m zajął siódme miejsce (poprawił swój rekord życiowy o 36 cm).

Trzecie miejsce w trójskoku kobiet zajęła z wynikiem 10,28 m Aleksandra Szczęsna. Niestety, skręcona noga zmusiła zawodniczkę Siódemki do wycofania się po trzeciej kolejce. Wcześniej Ola startowała w skoku w dal, gdzie zajęła piąte miejsce, a wynikiem 5,19 m ustanowiła nowy rekord życiowy.

Pozostałe wyniki UKS 7: Karolina Krukowska – 10,09 m w trójskoku (4. miejsce) i 4,56 m w skoku w dal, Paula Wójtowicz – 4,48 m w skoku w dal (rekord życiowy) i 130 cm w skoku wzwyż.

Bieganie w Toruniu z dobrymi wynikami

Dzień później w Toruniu część biegaczy UKS Siódemka Ostrołęka wystartowała w mityngu w Toruniu. Najlepiej zaprezentował się Daniel Gadomski, który zajął drugie miejsce w biegu na 800 m. Daniel dał się „zablokować" na starcie i zanim zdołał „przebić" się na czoło stawki rywali, jeden z nich prowadził już z kilkunastometrową przewagą i już nie było szans aby go dogonić. Daniel niezagrożony zajął drugie miejsce osiągając czas 1:58,38 s, co jest jego nowym rekordem życiowym i aktualnie najlepszym wynikiem w Polsce na tym dystansie wśród juniorów (U-20).

Dobrze wypadli także pozostali zawodnicy Siódemki, którzy wystąpili na dystansie 600 m. Adam Piątkowski przebiegł ten dystans w czasie 1:28,42 s, Jakub Cichocki – 1:28,93 s, a Katarzyna Zalewska – 1:54,27 s. Wszyscy ustanowili nowe rekordy życiowe.
W zawodach wzięło udział prawie 1000 zawodników ze 120 klubów z całej Polski.