Bojarski błysnął formą w Rybniku [ZDJĘCIA]

Inne 28 kwietnia 2016 Komentarzy

23 kwietnia w Rybniku odbyła się druga runda Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. W zawodach wystartowało 130 zawodników i zawodniczek, wśród nich nie zabrakło także ostrołęczanina Karola Bojarskiego. Zajął on drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ostrołęcki ratownik, obecnie reprezentujący klub ze Szczecina, rybnickie zawody może zaliczyć do niezwykle udanych. Zdobył on pięć medali, z czego trzy złote i dwa srebrne. Ustanowił także nowy rekord Polski juniorów.

Wysokie umiejętności Bojarski zaprezentował w konkurencji 50m holowanie manekina, gdzie zdobył złoty medal oraz wspomniany rekord kraju z czasem 31,00s. Drugi złoty medal ratownik z Ostrołęki zdobył w konkurencji 100 m ratownik  z czasem 57,88s, przy czym do rekordu Polski zabrakło mu tylko 0,02 sekundy.

W tej samej konkurencji - 100 m ratownik - Bojarski zdobył srebro w kategorii open. Kolejny złoty medal  zdobył z kolegami z drużyny w sztafecie 4x50m z pasem. Oprócz tego, jego łupem padło srebro w kategorii junior w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane z czasem 1.11,08 s.

Po czterech startach Karol Bojarski uplasował się na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej, gdzie liczone były punkty z pięciu startów. Najbliższe plany ostrołęczanina to przygotowania do Letnich Mistrzostw Polski w Lublinie, które odbędą się w drugiej połowie czerwca. Dobry start na tych zawodach może dać kwalifikację do ratowniczych Mistrzostw Świata w Holandii.

To jeszcze nie koniec sukcesów ostrołęckich ratowników podczas rybnickiego Grand Prix. Kolejne sprawozdanie z występów naszych zawodników na tej imprezie już w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym. Fanów ratownictwa wodnego zapraszamy do odwiedzania serwisu sport.eostroleka.pl.