Bojarski zakończył sezon świetnym występem [ZDJĘCIA]

Inne 16 grudnia 2015 Komentarzy

Zimowe Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym były doskonałym zwieńczeniem roku dla Karola Bojarskiego. Ostrołęczanin, który reprezentuje obecnie klub ze Szczecina, pokazał się z jak najlepszej strony i był prawdziwą gwiazdą zawodów.

W swoim pierwszym starcie Karol Bojarski pokazał klasę i wysokie umiejętności w konkurencji 50m holowanie manekina -  ustanowił on nowy rekord Polski juniorów z czasem 31,09s oraz zdobył tytuł mistrza Polski. W tej samej konkurencji 50m holowanie manekina zdobył brązowy medal w kategorii OPEN. Następną konkurencją było100m ratowanie manekina w płetwach, w której Karol osiągną czas 53,09 dzięki czemu zdobył srebrny medal.

Następnie przyszedł czas na sztafety 4x25m holowanie manekina i tutaj Karol z kolegami z drużyny (w składzie: Szwarczewski, Bojarski, Kępa, Kotowski) walczyli z zaciętością o medale, co dało rezultaty i spowodowało iż ustanowili rekord Polski, poprawiając go o dwie sekundy co znaczy że od dziś wynosi on 1:08,73. Rekordowy wynik dał oczywiście tytuł mistrzowski. To nie był koniec medali dla Karola Bojarskiego - w konkurencji 100m ratownik uzyskał on czas 1:00,63s, co pozwoliło mu na zdobycie srebrnego medalu.

Drugi dzień zawodów też należał do bardzo udanych dla Karola Bojarskiego. Po zaciętej walce ze swoim o rok starszym kolegą z reprezentacji Polski w konkurencji 100m ratowanie kombinowane Karol zdobył kolejny złoty medal i tytuł mistrzowski z czasem 1:07,04s. Później przyszedł czas na ostatnią konkurencję - 200m super ratownik. Także i w niej Karol Bojarski pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności, gdyż zdobył kolejny złoty medal z czasem 2:26,53s. W klasyfikacji generalnej całych zawodów Bojarski okazał się bezkonkurencyjny i odebrał puchar dla najlepszego zawodnika.

Dla Karola Bojarskiego były to ostatnie zawody w 2015 roku. W nim ostrołęczanin zanotował niezwykle udane starty, został powołany do reprezentacji Polski i reprezentował kraj na zawodach w Brnie (Grand Prix Moravie), Alicante (Mistrzostwa Europy Juniorów) i Warendorfie (Międzynarodowy Puchar Niemiec). Niezwykle udane występy Bojarski zanotował także w trzech rundach Grand Prix Polski - w klasyfikacji generalnej uplasował się na 2. miejscu.