Cuprum Mundo Lubin zbyt mocny dla Energi Pekpol

Siatkówka 18 grudnia 2013 Komentarzy

Siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka przegrali z Cuprum Mundo Lubin 0:3 w meczu 13. kolejki I ligi mężczyzn. Podopieczni Andrzeja Dudźca mieli świetną okazję do wygrania drugiego seta, lecz przegrali emocjonującą końcówkę, co przełożyło się również na wynik końcowy.

Mecz zaczął się korzystnie dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 5:0, czym zmusili trenera Dudźca do wzięcia pierwszej przerwy. Ostrołęccy siatkarze zaczęli odrabianie strat (10:7), lecz na drugiej przerwie technicznej Lubin prowadził 16:10. Gości stać było na jeszcze jeden zryw (21:18), lecz lubinianie wygrali seta 25:20, obejmując prowadzenie.

Druga partia wyglądała już zupełnie inaczej. Gospodarze pewnie prowadzili do stanu 16:13, później do głosu doszli jednak biało-czerwoni, którzy doprowadzili do remisu a nawet wyszli na prowadzenie 21:23. Niestety, ostrołęccy siatkarze nie wykorzystali dwóch piłek setowych i przegrali seta 28:26, co na pewno wpłynęło na wynik trzeciej partii.

W niej już wyraźnie lepsi była naszpikowana gwiazdami drużyna z Lubina. Gospodarze wygrali 25:17 i cały mecz 3:0. Kolejne spotkanie siatkarze Energi Pekpol rozegrają w sobotę, 21 grudnia o godzinie 18.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia. Rywalem będzie AZS AGH 100RK Kraków.

Cuprum Mundo Lubin - Energa Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:20, 28:26, 25:17)