Ćwierćfinały Mistrzostw Polski U-18: Unia Basket lepsza od Aleksandrowa Łódzkiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Koszykówka 15 marca 2014 Komentarzy

Koszykarki MUKS Unia Basket Ostrołęka pokonały UKS Basket Aleksandrów Łódzki 64:62 w swoim pierwszym meczu turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski, który odbywa się w Ostrołęce. Mecz był bardzo emocjonujący i trzymał w napięciu do samego końca.

Martyna Stachacz i Milena Kołoszko (fot. eOstroleka.pl)

Mecz rozpoczął się od prowadzenia drużyny gości 0:4, lecz ostrołęczanki wyraźnie poprawiły grę w obronie i zakończyły pierwszą kwartę wynikiem 17:15. W dwunastej minucie meczu podopieczne Mariusza Mierzejewskiego prowadziły już 25:15. Trzy minuty później przewaga wynosiła już czternaście punktów - 31:17. Od tego momentu przyjezdne rozpoczęły pogoń za reprezentantkami Ostrołęki i na półmetku rywalizacji przewaga gospodyń wynosiła jedynie pięć "oczek" - 35:30.

Trzecia kwarta była również emocjonująca. Na niecałe dwie minuty przed jej końcem zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego wyszły na trzypunktowe prowadzenie (43:46). Unii Basket udało się jednak doprowadzić do wyrównania, dzięki czemu przed ostatnią odsłoną meczu mieliśmy remis 46:46. W 34. minucie meczu zawodniczki znad Narwi ponownie odskoczyły rywalkom, tym razem na pięć punktów (53:48). Największe emocje kibice przeżywali jednak w samej końcówce - na dwie i pół minuty przed ostatnią syreną, na tablicy wyników widniał rezultat 57:57. Koszykarki z Ostrołęki ponownie odskoczyły rywalkom i na dwadzieścia sekund przed końcem prowadziły 63:59. Osiem sekund przed zakończeniem meczu przyjezdne trafiły za trzy i doprowadziły do wyniku 64:62. Na więcej nie starczyło już czasu, choć fani zamarli gdy równo z końcową syreną rzut za trzy punkty oddała Martyna Zdunek. Na szczęście, piłka zatrzymała się na obręczy i nie wpadła do kosza. Oznaczało to zwycięstwo Unii Basket rezultatem 64:62.

W innym meczu turnieju Ostrovia Ostrów Wielkopolski pokonała MKS Zabrze 65:52. W sobotę, 15 marca o 13.30 ostrołęckie koszykarki zagrają z MKS Zabrze w hali ZS nr 5 przy ul. Berlinga.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 64:62 (17:15, 18:15, 11:16, 18:16)

Unia Basket: Pawłowska 12, Stachacz 8, Wołosiuk 14, Jakubiak 12, Patrycja Jarka 7, Paulina Jarka 11, Kołoszko 0.

Aleksandrów Łódzki: Niedziółka 0, Gwarda 24, Gajos 6, Zdunek 3, Maciejewska 6, Jacak 2, Łopińska 17, Filipczak 0, Kobus 4.