Ćwierćfinały Mistrzostw Polski U-18: Unia Basket rozbiła MKS Zabrze [ZDJĘCIA]

Koszykówka 15 marca 2014 Komentarzy

Kapitalne spotkanie rozegrały koszykarki MUKS Unia Basket Ostrołęka podczas turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski U-18. Podopieczne Mariusza Mierzejewskiego wręcz zdemolowały rywalki z Zabrza, wygrywając 94:39.

Od samego początku ostrołęczanki wyszły na prowadzenie 11:4 i utrzymywały przewagę do końca pierwszej kwarty, która zakończyła się wynikiem 24:14. Udane wejście w mecz spowodowało, że rywalki zwątpiły w możliwość pokonania Unii Basket, co dodatkowo napędzało poczynania gospodyń turnieju. Ostrołęckie koszykarki nadal były skuteczne i po pierwszej połowie meczu prowadziły 44:23. Druga część gry wyglądała jeszcze lepiej.

Zawodniczki Unii Basket były niemal bezbłędne w defensywie, co pozwoliło rywalkom na rzucenie jedynie 16 punktów w ciągu trzeciej i czwartej kwarty. Dużym atutem Ostrołęki była za to gra ofensywna, trener Mierzejewski wielokrotnie miał okazję oklaskiwać efektowne akcje swoich podopiecznych. Ostatecznie Unia Basket wygrała aż 94:39. Oznacza to, że ostrołęckie koszykarki najprawdopodobniej awansują do rozgrywek półfinałowych Mistrzostw Polski!

We wcześniejszym sobotnim meczu UKS Basket Aleksandrów Łódzki pokonał Ostrovię Ostrów Wielkopolski 62:49. W niedzielę o 12.30 Unia Basket zagra swój ostatni mecz w turnieju z ekipą z Ostrowa Wielkopolskiego. Spotkanie odbędzie się w hali ZS nr 5 w Ostrołęce przy ul. Berlinga.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - MKS Zabrze 94:39 (24:14, 20:9, 27:7, 23:9)

UNIA BASKET: Pawłowska 24, Pieczyńska 2, Jachimczyk 6, Bruszewska 8, Stachacz 10, Wołosiuk 16, Kołoszko 7, Patrycja Jarka 8, Paulina Jarka 8, Jakubiak 5.

ZABRZE: Duch 0, Podkańska 20, Wieczorek 0, Pajor 0, Walda 2, Karulak 4, Górnik 2, Brol 9, Lupa 0, Biegańska 0, Placek 2, Markiewicz 0.