Dąbrowski na podium półmaratonu w Siedlcach [WIDEO]

Lekkoatletyka 31 sierpnia 2016 Komentarzy

Przemysław Dąbrowski z Borawego (gm. Rzekuń) zajął trzecie miejsce w VII Biegu Siedleckiego Jacka na dystansie 21 kilometrów. Reprezentant powiatu ostrołęckiego był najlepszym z Polaków w tym biegu, na pierwszym i drugim miejscu dobiegli reprezentanci Kenii.

Wygrał Moses Komon z czasem 1:10.09, drugi był Wilson Kamau - 1:10.42. Trzeci na mecie Przemysław Dąbrowski osiągnął czas 1:11.25 i o dziesięć sekund wyprzedził reprezentanta Białorusi Dmyrtiego Hryhorieu. Bieg na dystansie 21 kilometrów ukończyło 323 biegaczy.

-  Nie ukrywam, że jestem zadowolony z rezultatu, ponieważ w taką pogodę wolałem się kontrolować i za bardzo nie szarżować zwłaszcza, że czuje jeszcze zmęczenie po obozie w górach. Wielkie gratulacje dla organizatorów, którzy zapewnili dla biegaczy cały asortyment na trasie - mówi Przemysław Dąbrowski.

Pochwały dla organizatorów biegu ze strony trzeciego na mecie zawodnika dotyczyły nie tylko zapewnienia asortymentu, ale także badań antydopingowych, jakie zostały przeprowadzone przy okazji Biegu Jacka.

- Na dzień dzisiejszy to rzadkość, aby organizator zadbał o takie badania. Największym powodem takiego stanu rzeczy jest koszt przeprowadzenia tego typu badań. Dobrym przykładem jest Bieg Siedleckiego Jacka, który stanął na wysokości zadania i zadbał o to. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można było zauważyć wzrost liczby startujących Polaków, którzy prezentują naprawdę wysoki poziom sportowy - stwierdza reprezentant powiatu ostrołęckiego.