Damian Świerdzewski zwycięzcą III Ostrołęckich Zawodów w Duathlonie (ZDJĘCIA, WIDEO)

Inne 16 października 2010 Komentarzy

Uczestnicy III Ostrołęckich Zawodów w Duathlonie
Damian Świerdzewski został zwycięzcą III-go Duathlonu. Od godziny 10.00 na trasie rowerowej przy ostrołęckiej obwodnicy trwały III Ostrołęckie Zawody w Duathlonie. Zawodnicy musieli pokonać 5 kilometrów biegnąc i 10 kilometrów jadąc na rowerze.

W tym roku została wprowadzona zmiana mająca na celu uatrakcyjnić imprezę, która tradycyjnie jest o charakterze otwartym, tzn. mogli w niej startować zawodnicy uprawiający sport wyczynowo, jak i amatorzy. Trasa biegu wyznaczona została, podobnie jak w roku ubiegłym, wzdłuż tzw. ostrołęckiej obwodnicy. Nowością jest natomiast wydłużenie trasy rowerowej, która wiodła między innymi wzdłuż lasu koło wsi Goworki.

Bieg – ok. 5000 metrów – chodnik dla pieszych wzdłuż obwodnicy miejskiej
Ulicami: ks. Jerzego Popiełuszki, Boh. Warszawy, Al. Solidarności, Boh. Westerplatte, ks. Antoniego Pęksy – półmetek przed rondem V Pułku Ułanów Zasławskich

Jazda rowerem – ok. 10.000 metrów – trasa dla rowerów: ul. ks. Antoniego Pęksy, Kołobrzeska, droga leśna do przejazdu kolejowego we wsi Goworki, ulicą przez wieś Goworki, ul. Targową do ronda ks. Edmunda Waltera, Al. Solidarności - trasą dla rowerów wzdłuż obwodnicy miejskiej,  Boh. Warszawy, ks. Jerzego Popiełuszki.

Patronat nad zawodami objął prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski. Pierwotnie impreza miała odbyć się 10 kwietnia, ale ze zrozumiałych względów została w ostatniej chwili odwołana. Nowy termin zawodów to sobota 16 października.