Daniel Gadomski w czołówce Mistrzostw Polski

Lekkoatletyka 25 marca 2015 Komentarzy

W sobotę 21 marca w Iławie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w biegach przełajowych. Kilkuosobowa reprezentacja UKS Siódemka Ostrołęka ma powody do zadowolenia. Najlepiej z ostrołęckiej ekipy wypadł Daniel Gadomski.

Zajął on bowiem bardzo wysokie piąte miejsce w biegu na 5 kilometrów juniorów młodszych. Dobry występ zanotowała także Martyna Budziłek, która ukończyła bieg na 4 kilometry juniorek na 19. miejscu. Karol Kudrzycki był z kolei 30. na 5 kilometrów juniorów młodszych.

Pozostali zawodnicy zajmowali niższe pozycje. Dorota Śnietka była 41. w biegu na 3 km juniorek młodszych, 53. miejsce w biegu na tym samym dystansie wśród juniorów młodszych zajął Adrian Oleszczak. Jego klubowy kolega Karol Rogoziński w tej samej konkurencji był 68. Z kolei Sara Pons zajęła 56. miejsce w biegu na 2 km juniorek młodszych.

W sumie do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży klub UKS Siódemka zdobył siedem punktów, z tego sześć wśród juniorów młodszych.  Właśnie w tej kategorii wiekowej ostrołęcki zespół drużynowo zajął 22. miejsce na 87 sklasyfikowanych klubów.