Derbowy pojedynek dla rezerw Korony

Piłka nożna 18 maja 2016 Komentarzy

Korona II Ostrołęka pokonała GLKS Lelis 5:1 w wyjazdowym meczu 15. kolejki B-Klasy ostrołęckiej. Dzięki temu ważnemu zwycięstwu podopieczni Michała Noska wciąż liczą się w walce o awans do A-Klasy. Niebiesko-żółtym w wygranej nie przeszkodziła dość wąska kadra.

Drugi zespół Korony udał się do Lelisa w dwunastoosobowym składzie, a jedynym rezerwowym był bramkarz Norbert Dobkowski. Na szczęście obyło się bez kontuzji i golkiper nie musiał wchodzić do gry na nie swoją pozycję. Strzelanie w Lelisie rozpoczął Rafał Ogonowski - napastnik Korony otworzył wynik meczu w 36. minucie. Po zmianie stron nadal przeważała ekipa z Ostrołęki. W 52. i 65. minucie na listę strzelców wpisywał się niezawodny Jakub Laska, a na dwadzieścia minut przed końcem meczu czwartego gola dla Korony, a swojego drugiego w tym meczu zdobył Ogonowski.

Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie Adriana Mroza z 82. minuty. Wynik meczu tuż przed końcem ustalił Piotr Pałaszewski. Korona II odniosła drugie zwycięstwo z rzędu i na trzy kolejki przed końcem sezonu wciąż liczy się w walce o awans. Liderem jest obecnie Świt Baranowo, który jednak ma jeden mecz więcej od GKS Maxrol Andrzejewo.

W innym meczu 15. kolejki Orz Goworowo pokonał Iskrę Zaręby Kościelne 1:0 po golu Piotra Grabińskiego. Świt Baranowo zaliczył wygraną walkowerem nad wycofanym z ligi KS Pniewo.

GLKS Lelis - Korona II Ostrołęka 1:5 (0:1)
Mróz 82 - Ogonowski 36, 70; Laska 52, 65; Pałaszewski 88

GLKS: Grabowski - Arcichowski (70' Nałęcz), Matłach, Mażewski (76' Stachurski), Mierzejewski, Mróz, Mrozek, Ostrowski, J. Parzych, Ł. Parzych, Ziemek.

KORONA 2: Rymek - Brodowski, Ludwiczak, Obuchowicz, Pałaszewski, Laska, Dąbrowski,  Buchalski, Ludwiczak, Dzbeński, Ogonowski.