Derby dla Rzekunianki, Kurpik w końcu zwycięski

Piłka nożna 09 maja 2016 Komentarzy

Rzekunianka Rzekuń pokonała Aldo Bartnik Myszyniec 3:0 w derbach powiatu ostrołęckiego, jakie odbyły się w ramach 20. kolejki A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Pierwsze wiosenne zwycięstwo zanotował także Kurpik Kadzidło. Zobacz komplet wyników oraz aktualną tabelę.

Zespół Aldo Bartnika Myszyniec po raz kolejny zmagał się problemami kadrowymi, przez co na spotkanie derbowe z Rzekunianką trener Daniel Dziekoński miał do dyspozycji tylko czternastu graczy. Goście z Rzekunia objęli prowadzenie w 28. minucie za sprawą Arkadiusza Ila. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Bartosz Pędzich. Ten sam zawodnik w drugiej połowie ustalił wynik spotkania. Pędzich w ostatnich meczach wyrasta na lidera Rzekunianki - po czterech golach strzelonych w poprzednim starciu, tym razem trafił do siatki dwukrotnie.

W meczu z wyżej notowanym Kryształem Glinocjeck odblokował się Kurpik Kadzidło. Beniaminek A-Klasy był rewelacją rundy wiosennej, lecz wiosną notował duży spadek formy. Goście z Glinojecka objęli prowadzenie podczas meczu rozgrywanego w Kadzidle, lecz gole Mateusza Kaczyńskiego i Radosława Szurnickiego sprawiły, że trzy punkty pozostały w powiecie ostrołęckim.

Aldo Bartnik Myszyniec - Rzekunianka Rzekuń 0:3 (0:2)
Il 28, Pędzich 42, 59

ALDO BARTNIK: Lis - Arcichowski (66' Łachacz), Gwiazda, Kobus, Krajza, D. Kulas, Sz. Kulas (66' Chorążewicz), Lemański, Ł. Murach, T. Murach (35' Balcerzyk), Stań.

RZEKUNIANKA: Tyszka (46' Woźniak) - Babicz, Białczak, Gocłowski, Il (73' Podgajny), Kuliś, Olbryś, Pędzich, Sejda (60' Kaczyński), Wierzbowski (66' Przywojski), Wołejszo.

Kurpik Kadzidło - Kryształ Glinojeck 2:1 (0:0)
M. Kaczyński 59, Szurnicki 76 - Borzykowski 46

KURPIK: Drężek - Abramczyk, Antoszewski (79' Dąbkowski), Bednarczyk, Buczek, Dawid, B. Kaczyński, M. Kaczyński, S. Kaczyński (88' Świder), Koczkodan (65' Szurnicki), Mamiński.