Dobry start OKLA w stolicy kraju

Lekkoatletyka 11 lutego 2015 Komentarzy

Udany sprawdzian mają za sobą lekkoatleci OKLA Ostrołęka, którzy w ubiegły weekend wzięli udział w mityngu w Warszawie. Podopieczni Bartosza Witkowskiego, Marianny Pędzich i Roberta Brzuzego ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych.

Zawodnik trenera Roberta Brzuzego - Patryk Werbanowski zajął czwarte miejsce w biegu na 60 metrów juniorów młodszych, uzyskując czas 7,48 s. W biegu na 300 metrów w tej samej kategorii wiekowej rezultat 39,06 s uzyskał Radosław Mateusiak - dało to drugie miejsce w zawodach. W pchnięciu kulą wystartowali za to Damian Niedźwiecki i Oskar Żebrowski. Ich wyniki to odpowiednio 12,75m i 11,99m.

Trener Marianna Pędzich również mogła być zadowolona z postawy swoich podopiecznych. W biegu na 1000 metrów młodzików Sebastian Nasiadko zajął drugie miejsce z wynikiem 3:05,73s. W gronie juniorów młodszych na dystansie 2000 metrów czwartą lokatę zajął Kamil Łyszkowski - jego wynik to 6:03,51s. Mateusz Grabowski na 2000 m uzyskał 6:18,16s. Z kolei Aleksandra Ptak na 600 m osiągnęła wynik 1:50,58s. Aleksandra Gruz na dystansie 1000 m osiągnęła wynik 3:13,47s.

Magdalena Żebrowska w sprincie na 60 m w eliminacjach uzyskała 8,01 s, w finale 8,09 s i zajęła trzecie miejsce. Wiktoria Orzoł na 1000 m zajęła trzecie miejsce w gronie młodziczek z wynikiem 3:24.77. Katarzyna Butler na tym samym dystansie zajęła czwarte miejsce w gronie młodziczek z wynikiem 3:25.68. W zawodach startowała również ostrołęcka weteranka Ewa Bartosik na dystansie 60 m, który pokonała w 9,30 s oraz w trójskoku z wynikiem 8,71 m.

Najświeższe informacje o Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki znaleźć można na oficjalnej stronie klubu pod adresem www.laostroleka.pl.