Dobry start seniorek Nike. SOS Węgrów pokonany

Siatkówka 23 października 2015 Komentarzy

Seniorki OTPS Nike Ostrołęka udanie zainaugurowały rozgrywki III ligi mazowieckiej. Podopieczne Dariusza Werpachowskiego w meczu 1. kolejki wygrały z SOS Węgrów, nie tracąc przy tym nawet seta.

Trener ostrołęckiego zespołu nie mógł skorzystać w tym meczu z dwóch zawodniczek - Natalia Ossowska pauzowała z powodu choroby, z kolei Aleksandra Piersa nie mogła być obecna na meczu z powodów osobistych. Werpachowski podjął jednak decyzję o dokooptowaniu do składu dwóch kadetek, dzięki temu debiut w seniorskiej drużynie zaliczyły Magda Piersa i Kamila Kolanowska.

Mecz przebiegał pod dyktando gospodyń, które w pierwszych dwóch setach wyraźnie dominowały, wygrywając do 18 i 16. W trzeciej odsłonie rywalki postawiły trudniejsze warunki, lecz ostatecznie to siatkarki Nike przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 25:23 i w całym meczu 3:0.

Kolejne spotkanie seniorki rozegrają w sobotę 24 października o godz. 12.30. Starcie z SPS Konstancin Jeziorna odbędzie się w sali gimnastycznej ZSZ nr 1 przy ul. 11 listopada 20 w Ostrołęce.

Nike Ostrołęka - SOS Węgrów 3:0 (25:18, 25:16, 25:23)

Skład Nike: Urszula Iwaniuk, Joanna Sobotka, Klaudia Jadczak, Michalina Liszewska, Magda Piersa, Kamila Kolanowska,  Magdalena Wiszowata, Klaudia Chełstowska, Karolina Kośka, Aleksandra Mierzejewska i Ania Kaczyńska. Trener: Dariusz Werpachowski.