Dobry występ zawodników WOPR-OS na Grand Prix Polski [ZDJĘCIA]

Pływanie 27 maja 2012 Komentarzy

Bardzo dobry występ odnotowali reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego „WOPR – OS” w Ostrołęce, którzy w minioną sobotę (26 maj) startowali w zawodach II rundy Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w oddalonym o prawie 500 km Świdwinie.

Podopieczni Dariusza Małkowskiego w składzie : Magdalena Bobrowska, Aleksandra Milewska i Dawid Świercz  zdobyli w sumie 4 medale (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy). Najwięcej bo aż trzy medale zdobyła Magdalena Bobrowska, która okazała się bezkonkurencyjna w konkurencji 50 m holowanie manekina zdobywając złoty medal w kategorii junior, na tym samym dystansie Aleksandra Milewska uplasowała się na 7 pozycji tracąc do zwyciężczyni niecałe 2 sekundy.

Wynik na tym dystansie dał również Magdzie III miejsce i brązowy medal a Oli 11 miejsce w kategorii Open,  gdzie wyprzedziły wiele utytułowanych pływaczek. Na  II miejscu podium stanął także nasz najmłodszy reprezentant Dawid Świercz, który w kategorii Młodzik na dystansie 25 m holowanie manekina zdobył srebrny medal.

Zdaniem trenera Dariusza Małkowskiego to właśnie Dawid jeśli oczywiście będzie konsekwentnie poddawał się rygorom treningowym jest przyszłością sportowego ratownictwa wodnego. Ponadto Magdalena zajęła II miejsce zdobywając srebrny medal w najcięższej konkurencji zawodów czyli 100 m kombinowane. W tej samej konkurencji Ola uplasowała się na VI miejscu tracąc do najlepszych niecałe 7 sekund. Nasze reprezentantki również w tej konkurencji w kategorii Open uplasowały się na bardzo wysokich pozycjach.

Serdeczne gratulacje od Prezesa „WOPR – OS”  Dariusz Małkowskiego za osiągnięte wyniki dla naszych reprezentantów.