Dobry występ zawodników WOPR-OS w Grand Prix Polski [ZDJĘCIA]

Pływanie 22 października 2012 Komentarzy

W minioną sobotę (20 października) reprezentanci WOPR-OS w Ostrołęce w składzie: Dawid Świercz, Hubert Nakielski, Jakub Mierzejewski, Piotr Borowy, Adrian Kowalczyk, Michał Majewski, Łukasz Ciskowski wystartowali w III edycji Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym.

Zawody rozgrywane były w Gdańsku i zgromadziły na starcie 16 klubów z całej Polski. Pod nieobecność utytułowanych już zawodniczek (Magdaleny Bobrowskiej i Oli Milewskiej) bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy WOPR-OS.

W konkurencji 25m holowanie manekina II miejsce zajął Jakub Mierzejewski, który wyprzedził swojego klubowego kolegę Huberta Nakielskiego zdobywcę III miejsca.

Natomiast w konkurencji 50 m holowanie manekina w płetwach srebrny medal i II miejsce zdobył Dawid Świercz, a Hubert i Jakub uplasowali się odpowiednio na V i VI miejscu.

Ponadto w klasyfikacji generalnej w kategorii Młodzik na III miejscu podium uplasował się Hubert Nakielski, IV miejsce Jakub Mierzejewski, VII miejsce Dawid Świercz.

Wymieniona trójka to bardzo młodzi zawodnicy (12-13 lat), jeśli będą dalej trenować to na pewno ich udziałem będzie nie jeden sukces.

W naszym klubie następuje naturalna wymiana pokoleń i cieszy bardzo to, że młodzi zawodnicy chcą godnie zastąpić swoje starsze koleżanki i starszych kolegów – powiedział Dariusz Małkowski Prezes WOPR-OS Ostrołęka.