Dominik Prusaczyk reprezentował kraj w Japonii

Piłka nożna 19 sierpnia 2015 Komentarzy

Dominik Prusaczyk, pochodzący z Lipnik w gm. Łyse, jest regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski w piłce nożnej. W ostatnim czasie wychowanek MKS Narew Ostrołęka wziął udział w Balcom BMW Cup, który rozegrany został w japońskiej Hiroszimie. Kadra narodowa U-18 zajęła w tych zmaganiach drugie miejsce.

Dominik Prusaczyk (fot. kspiaseczno.jogger.pl)

Podopieczni trenera Rafała Janasa byli jedną z czterech ekip, które wzięły udział w japońskim turnieju. Oprócz biało-czerwonych były to również młodzieżowe reprezentacje Japonii (U-16) i Uzbekistanu (U-18), a także lokalna kadra Prefektury Hiroszima. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym, a mecze trwały dwa razy po czterdzieści minut.

Pierwszego dnia turnieju Polacy zremisowali z Uzbekistanem 2:2. Nasi piłkarze przegrywali już 0:2, lecz zdołali doprowadzić do remisu po golach Roberta Gumnego i Mateusza Ostaszewskiego. Prusaczyk nie pojawił się na boisku w tym spotkaniu, lecz zagrał po 80 minut w kolejnych meczach.

Polacy zremisowali w drugim meczu z Prefekturą Hiroszima 2:2, lecz byli gorsi w rzutach karnych (6:7). Ostatnie starcie w Balcom BMW Cup należało już w końcu do naszych piłkarzy - wygrali oni 2:0 z młodszymi od siebie Japończykami i zakończyli turniej na drugim miejscu. Zwyciężyła reprezentacja Uzbekistanu.