Drużyna Nike Ostrołęka z awansem do krajowego turnieju Kinder+ Sport [ZDJĘCIA]

Siatkówka 20 maja 2015 Komentarzy

Bardzo dobry występ w finałach mazowieckich eliminacji Kinder+ Sport w kategorii "trójek" zanotowała ekipa Nike Ostrołęka. Młode siatkarki z naszego miasta zajęły trzecie miejsce w turnieju i awansowały do krajowego turnieju, który odbędzie się w Krakowie.

W fazie grupowej siatkarki Nike odniosły trzy zwycięstwa, pokonując SP220 Atenę Warszawa 2:0, Metro II Warszawa 2:0 i Beta Błonie 2:1. W półfinale ostrołęczanki rozegrały rewanż z Ateną - niestety ten mecz nie poszedł po ich myśli i po przegranych setach 10:15 i 8:15 zawodniczki z Ostrołęki musiały zadowolić się grą o trzecie miejsce. W małym finale spisały się jednak doskonale, gromiąc rywalki z Nowego Dworu Mazowieckiego do 7 i 6.

- Brązowy medal na finałach Mistrzostw Mazowsza jest niewątpliwym sukcesem ostrołęckiej siatkówki - mówi nam Joanna Sobotka, trenerka młodych zawodniczek Nike.

Złoty medal na Mazowszu wywalczyły wspomniane już siatkarki Ateny, które w finale zwyciężyły w starciu z Legionovią Legionowo. Ostrołęcka drużyna "trójek" przystąpiła do turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza w składzie Alicja Lendzioszek, Maria Murawska, Julia Kaczyńska i rezerwowa Ewa Zamojska.