Dwa oblicza szczypiornistów Trójki [ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 26 września 2015 Komentarzy

Trójka Ostrołęka przegrała z AZS Uniwersytetem Warszawskim 24:30 w meczu 3. kolejki II ligi piłki ręcznej. Szczypiorniści z naszego miasta nie mieli najlepszego dnia i po raz pierwszy w tym sezonie schodzili z boiska jako pokonani. Zadecydowała o tym słaba pierwsza połowa meczu.

Patryk Obidziński (fot. eOstroleka.pl)

Już początek meczu wskazywał na przewagę gości, w 7. minucie warszawiacy prowadzili już 5:1. Niestety, przewaga systematycznie wzrastała i po 18 minutach na tablicy wyników widniał mało optymistyczny rezultat 3:13 na korzyść zespołu z Warszawy. Najwyższą przewagę zawodnicy UW mieli w 26. minucie, prowadzili wtedy różnicą dwunastu goli. W końcówce pierwszej połowy gole Krzysztofa Zielińskiego i Patryka Kulisia pozwoliły jeszcze odrobić część strat, ale i tak na zmianie stron goście prowadzili 21:10 i praktycznie rozstrzygnęli tym samym losy meczu.

Na szczęście piłkarze ręczni Trójki nie złożyli broni i nie poddali się mimo skrajnie niekorzystnego wyniku. W drugiej połowie obejrzeliśmy więc dużo bardziej emocjonujące starcie. Przez moment ostrołęccy kibice mieli nawet sporo powodów do radości, bo na 6 minut przed końcem meczu różnica między Trójką a UW wynosiła tylko cztery gole, była więc do odrobienia. Końcówka należała jednak ponownie dla podopiecznych Roberta Bliszczyka. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 30:24 dla Warszawy.

Kolejny mecz Trójki przed własną publicznością już w niedzielę 4 października o godzinie 15.00. Rywalem naszego zespołu będą Czarni Regimin.

TRÓJKA Ostrołęka - AZS Uniwersytet Warszawski 24-30 (10-21)

TRÓJKA: Piotr Kozłowski, Tomasz Wiśniewski, Patryk Obidziński, Patryk Kuliś, Łukasz Kosiński, Eryk Obidziński, Adrian Piskowski, Krzysztof Zieliński, Mateusz Bieniecki, Sławomir Dmowski, Rafał Niećko, Łukasz Kowalczyk, Patryk Wojciechowski, Piotr Pierzchała, Mateusz Świerżewski. Nie zagrał: Grzegorz Gawkowski. Trener: Radosław Żebrowski.

AZS UW: Marcin Malanowski, Marcin Szybiński, Sławomir Koc, Kuba Witkowski, Dawid Szpejna, Tomasz Makowski, Mateusz Zadrożny, Łukasz Wolski, Marek Podobas, Bartosz Monikowski, Mateusz Szmulik, Tomasz Szałkucki, Dawid Smółka, Robert Piechnik. Nie zagrali: Piotr Kacperski, Michał Steć. Trener: Robert Bliszczyk.

Bramki - Trójka: Niećko 8, Zieliński 4, P. Obidziński 4, Wiśniewski 2, Dmowski 2, Kowalczyk 2, Kuliś 1, Kosiński 1;

Bramki AZS UW: Szmulik 6, Podobas 5, Koc 4, Szpejna 4, Wolski 3, Szybiński 3, Zadrożny 3, Witkowski 2.