Dwanaście medali Piątki w Ciechanowie

Pływanie 30 września 2016 Komentarzy

Zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka zdobyły dwanaście medali na zawodach pływackich o Puchar Prezydenta Ciechanowa. Był to pierwszy powakacyjny start ostrołęczanek, trenujących pod okiem Andrzeja Pyskło. Najlepszą pływaczką zawodów została Maria Murawska.

Piątka pojechała do Ciechanowa w składzie: Maria Murawska, Magda Kowalska, Maja Obrębska Maria Mikas, Martyna Werpachowska, Zofia Pragacz i Natalia Skórzewska. Maria Murawska zdobyła trzy złote medale na dystansie: 50 m stylem dowolnym z czasem 27.31 s (rekord życiowy), 50 m stylem motylkowym - 29.26 s (rekord życiowy) i 50 m stylem grzbietowym - 31.52 s. W klasyfikacji punktowej Murawska okazała się najlepszą pływaczką zawodów, wygrywając z zawodniczkami nawet o cztery lata starszymi.

Magda Kowalska zdobyła trzy złote medale na dystansie 50 m stylem dowolnym - 30.36 s (rekord życiowy), 50 m stylem klasycznym - 39.88 (rekord życiowy) i 50 m stylem motylkowym - 33.41. Magda została najlepszą zawodniczką rocznika 2004. Dobry występ zanotowała także Maria Mikas - jej dorobek to srebro na dystansie 50 m stylem motylkowym - 29.00 i brąz na 50 m stylem klasycznym - 43.97 (w obu przypadkach rekordy życiowe).

Martyna Werpachowska zdobyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym z czasem 41.67 s. Najmłodsza zawodniczka Piątki Natalia Skórzewska zdobyła złoto na dystansie 25 m stylem klasycznym - 25.91 s (rekord życiowy) i medal srebrny na 50 m stylem grzbietowym z czasem 22.42 s (rekord życiowy).

W klasyfikacji medalowej na 25 uczestniczących klubów UKS Piątka zajął 4. miejsce.