Dwanaście medali UŚKS na pływackich Mistrzostwach Ostrowi Mazowieckiej

Pływanie 17 stycznia 2015 Komentarzy

Puchar dla najlepszej zawodniczki oraz dwanaście medali to dorobek pływaczek i pływaków UŚKS Ostrołęka w V Mistrzostwach Ostrowi Mazowieckiej. Po świątecznej przerwie podopieczni Włodzimierza Janczewskiego zaprezentowali bardzo dobrą formę.

W kategorii juniorów doskonale pływał Rafał Gumowski, wygrywając wszystkie konkurencje i zdobywając trzy złote medale. Tytuły mistrzowskie Gumowski zdobył na 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem motylkowym. Wśród juniorów dobrze spisał się też Łukasz Równy - zdobył brązowy medal na 50 m stylem klasycznym.

Wśród młodzików najlepsza pływaczka UŚKS, Maria Murawska, nie dała szans o rok starszym koleżankom i wygrała wszystkie wyścigi. Zdobyła trzy złote medale na dystansach:  50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym. Marysia zdobyła także puchar dla najlepszej zawodniczki Mistrzostw. W tej samej kategorii w rywalizacji o rok starszymi kolegami dobrze spisał się Rafał Majkowski, który zdobył dwa srebrne medale - na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym.

W kategorii dzieci dobrze zaprezentowała się Julia Bożomańska, która zdobyła trzy medale: srebrny na 50 m stylem grzbietowym i brązowe na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym.

Z medalami pocieszenia wróciły Zosia Pragacz, która w rywalizacji o rok starszymi koleżankami zajęła czwarte miejsce na 50 m stylem grzbietowym, Martyna Kukuć za wyścig na 50 m stylem dowolnym oraz najmłodsza, 7-letnia Ala Bożomańska na 50m stylem grzbietowym.