Dwie bramki wychowanka Korony w I lidze!

Piłka nożna 10 sierpnia 2015 Komentarzy

Wychowanek Korony Ostrołęka Mateusz Żebrowski strzelił dwa gole dla Wigier Suwałki w meczu I ligi piłki nożnej. Jego drużyna w spotkaniu 2. kolejki rozbiła u siebie Rozwój Katowice 4:0. To najlepszy występ ostrołęczanina w historii jego występów na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy.

Mecz Wigier Suwałki z Rozwojem Katowice toczył się pod dyktando gospodarzy z Suwałk. Już w 12. minucie pierwszą bramkę w meczu strzelił Tomasz Jarzębowski a cztery minuty przed przerwą na 2:0 podwyższył Maksims Rafaļskis. Druga połowa była popisem piłkarza pochodzącego z Ostrołęki. 20-latek wpisał się na listę strzelców w 50. i 68. minucie, ustalając wynik spotkania na 4:0. Trafienia Żebrowskiego w meczu z Rozwojem były dla niego drugą i trzecią bramką strzeloną w historii występów w I lidze. Premierowego gola ostrołęczanin strzelił w sierpniu 2014 roku podczas meczu 1. kolejki sezonu 2014/15 ze Stomilem Olsztyn.

Mateusz Żebrowski urodził się 5 lipca 1995 roku w Ostrołęce. Jest wychowankiem klubu OTS Korona, skąd w 2009 roku odszedł do Polonii Warszawa, a następnie do Mazura Karczew. W sezonie 2012/13 miał okazję występować w Legii Warszawa (zespół Młodej Ekstraklasie), po czym podpisał kontrakt z Jagiellonią Białystok. Jesienią sezonu 2013/14 zadebiutował w T-Mobile Ekstraklasie, zaliczając końcówkę meczu przeciwko Zawiszy Bydgoszcz. Od wiosny 2014 roku jest wypożyczony do Wigier Suwałki - z tym klubem wywalczył awans z II do I ligi oraz zagrał w 21 spotkaniach zaplecza T-Mobile Ekstraklasy.

20-letni pomocnik (wcześniej występował na pozycji obrońcy) jest obecnie najwyżej grającym zawodnikiem pochodzącym z Ostrołęki. W ekstraklasie nasze miasto nie ma żadnego przedstawiciela, a Żebrowski jest jedynym ostrołęczaninem grającym na jej zapleczu.