Dworecka i Suchecka z medalami Mistrzostw Polski!

Lekkoatletyka 18 lutego 2015 Komentarzy

W ubiegły weekend w Toruniu odbyły się lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Nie zabrakło w nich medali dla naszego miasta - złoto zdobyła Weronika Dworecka z OKLA Ostrołęka, brązem może pochwalić się Kornelia Suchecka z UKS Siódemka.

Kornelia Suchecka (fot. UKS Siódemka Ostrołęka)

Kapitalny występ podczas toruńskich zawodów zanotowała Weronika Dworecka, która okazała się najlepsza w biegu na 1000 metrów. W finałowym biegu zawodniczka z Sypniewa uzyskała wynik 2:54.77 i ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Sukces podopiecznej trenerki Marianny Pędzich to historyczne wydarzenie, bowiem to pierwszy medal w historii biegów średnich w gronie kobiet w Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki.

Drugi medal dla Ostrołęki podczas Halowych Mistrzostw Polski zdobyła Kornelia Suchecka. Zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka w swojej ostatniej próbie podczas konkursu trójskoku poprawiła rekord życiowy aż o 22 centymetry, uzyskując wynik 11,58 m.

Blisko medalu była także zawodniczka OKLA Ostrołęka Magdalena Żebrowska. W walce o brązowy medal w skoku w dal przegrała ona jedynie o pięć centymetrów i musiała zadowolić się czwartym miejscem.