Dzbeński i Drężewski zapewnili trzy punkty Koronie [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 20 sierpnia 2016 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Wieczfniankę Wieczfnia Kościelna 3:0 w spotkaniu 2. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Ostrołęczanie zagrali dobrze i zasłużenie pokonali niżej notowanego rywala.

Na pierwszą bramkę kibice musieli jednak poczekać aż do 40. minuty. Wtedy to wynik meczu otworzył Paweł Dzbeński. Cztery minuty później sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, a na bramkę zamienił go świętujący dziś 22. urodziny Damian Drężewski. Dwa gole przed przerwą sprawiły, że na drugą część gry ostrołęccy piłkarze mogli już wyjść na większym luzie.

Widać to było po poczynaniach niebiesko-żółtych. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Paweł Dzbeński i było 3:0. Piłkarze prowadzeni przez trenera Marcina Truszkowskiego grali odważnie i stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji podbramkowych. Żadnej nie udało się wykorzystać, a najbliżej gola był Jakub Laska, którego dośrodkowanie okazało się ostatecznie zaskakującym strzałem i trafiło w słupek.

Po dwóch kolejkach Korona ma na swoim koncie komplet zwycięstw. Styl gry drużyny wymaga z pewnością poprawy w kilku elementach, ale już dziś widać dobrą pracę wykonaną w okresie przygotowawczym. Szczególnie cieszy dobra postawa młodych zawodników, takich jak Skarżyński, Staszczuk czy Laska. W połączeniu z doświadczonymi piłkarzami Korony może to dać dobry efekt w kolejnych spotkaniach.

Następny mecz Korona rozegra 27 sierpnia w Ojrzeniu z tamtejszą Tęczą.

Korona Ostrołęka - Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 3:0 (2:0)

⚽ 1:0 Dzbeński '40
⚽ 2:0 Drężewski '44 (k)
⚽ 3:0 Dzbeński '58

KORONA: Szczechowiak - Buchalski (75' Jastrzębski), Dawidzki, Skarżyński, Skorupka, Górski (68' Wysocki), Śnietka, Laska, Dzbeński, Drężewski (68' Nosek), Staszczuk (68' Kubat).