Dziesięć medali UŚKS w Ostrowi Mazowieckiej [ZDJĘCIA]

Pływanie 14 kwietnia 2016 Komentarzy

Pływacy UŚKS Ostrołęka stanowili kolejną ekipę z naszego miasta, jaka wzięła udział w VI Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej. Co ciekawe, medale zdobywali nie tylko młodzi zawodnicy klubu, ale także trener Jakub Janczewski.

Dobrze spisały się najmłodsze zawodniczki UŚKS - Alicja Bożomańska i Antonina Socha. Pierwsza z nich zdobyła złoty medal na 25m stylem dowolnym, poprawiając rekord życiowy. W udziale przypadł jej także brązowy medal na 25m stylem grzbietowym.

Najszybszą zawodniczką na 25m stylem grzbietowym okazała się Antonina Socha, zdobywając złoty medal i dokładając do tego brązowy "krążek" na 25m stylem dowolnym. W najmłodszej kategorii wiekowej dobrze popłynęli Zuzia Zawistowska i Szymon Siok - tym razem wrócili oni z medalami pocieszenia, ale czasy uzyskane przez najmłodszych dobrze rokują na kolejne starty.

Z nowymi rekordami życiowymi z zawodów wróciła Julia Bożomańska, zdobywając dwa medale - złoty na 50m stylem grzbietowym i srebrny na 50m stylem dowolnym.  W stylu klasycznym dobrze popłynął Mateusz Śniadała - zajął 3. miejsce. Najlepszy rezultat uzyskał  Rafał Majkowski, który nie dał szans rywalom na sprinterskim dystansie 50m stylem dowolnym zdobywając złoty medal, a na 50m stylem grzbietowym zdobył medal srebrny.

W zawodach rozegrana została także, konkurencja 50m stylem dowolnym o tytuł Mistrza Ostrowi Mazowieckiej w kategorii masters w której wystartował trener UŚKS Ostrołęka Jakub Janczewski. Trener pokazał klasę, pokonując rywali z Ostrowi Mazowieckiej i złotym medalem dał dobry przykład swoim podopiecznym.