Edward Górecki zagrał w finale Pucharu Szkocji

Siatkówka 29 kwietnia 2014 Komentarzy

Ostrołęczanin Edward Górecki nie zdobył złota w Pucharze Szkocji. W finale drużyna polskiego siatkarza - Glasgow Mets - uległa zespołowi Edinburgh Jets 2:3.

Warto dodać, że w drużynie z Edynburga w wyjściowym składzie zaprezentowało się aż pięciu Polaków. Jedynym przedstawicielem naszego kraju w zespole Glasgow Mets był były siatkarz Pekpolu Ostrołęka i SPS Volley Ostrołęka, Edward Górecki.

Siatkarze Glasgow Mets byli bardzo blisko końcowego triumfu, gdyż prowadzili 2:1 w setach i 16:10 w partii czwartej. Niestety, Górecki i spółka podali pomocną dłoń rywalom, pozwalając im na wygranie czwartego seta 25:23. Rozpędzeni zawodnicy Jets rozegrali również kapitalny tie-break, w którym wygrali 15:8, triumfując tym samym w całych rozgrywkach Pucharu Szkocji.

Glasgow Mets - Edinburgh Jets 2:3 (25:20, 19:25, 25:20, 23:25, 8:15)