EEVZA kadetek: Mistrzynie z Białorusi, Polki ze srebrnym medalem

Siatkówka 19 grudnia 2016 Komentarzy

Wychowanka Nike Ostrołęka Julia Serowiecka zagrała w finale Mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA w Olecku. Reprezentacja Polski kadetek uległa jednak swoim rówieśniczkom z Białorusi 0:3. Do kolekcji wpada więc srebrny medal.

Przed rokiem w Mistrzostwach Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej EEVZA wraz z reprezentacją U16 Serowiecka zajęła trzecie miejsce. W tym roku ponownie otrzymała powołanie i w kategorii kadetek mogła powalczyć o złoty medal. Fazę grupową Polki przeszły bowiem jak burza wygrywając bez straty seta z Ukrainą, Litwą i Gruzją.

W finale czekało jednak dużo poważniejsze wyzwanie - Białorusinki. Nasze wschodnie sąsiadki lepiej rozpoczęły to spotkanie, wygrywając pierwszego i drugiego seta odpowiednio do 20 i 16. W trzeciej odsłonie Polki miały jeszcze szansę na odwrócenie rezultatu, lecz niestety przyjezdne wygrały 25:23, w całym meczu 3:0 i tym samym wywiozły z Olecka złote medale mistrzostw EEVZA. W finałowym pojedynku wychowanka Nike Ostrołęka Julia Serowiecka pojawiła się na boisku w trzecim secie. W ciągu całego turnieju wystąpiła ona we wszystkich starciach.