Efektowny koniec zimowych przygotowań Jantaru [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 26 marca 2016 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka zaprezentowały się z dobrej strony w sparingu przeciwko III-ligowej ekipie Fortów Piątnica. Ostrołęczanki zdominowały swoje przeciwniczki i pewnie wygrały 5:0, wszystkie bramki strzelając w drugiej połowie. Był to ostatni udany element przygotowań do rozgrywek wiosennych w II lidze.

Pierwsza połowa środowego sparingu nie wyglądała zbyt efektownie z obu stron. Dominowała walka w środku pola, dlatego też przez 45 minut nie padła ani jedna bramka, mimo przewagi optycznej gospodyń. W przerwie trener Rafał Kosek musiał zmotywować swoje zawodniczki i przyniosło to efekt tuż po przerwie. W 48. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym świetnie odnalazła się Oliwia Piersa, otwierając wynik meczu strzałem pod poprzeczkę. Siedem minut później było już 2:0 po dobrym wykończeniu akcji przez Ewelinę Milewską. Ta sama zawodniczka podwyższyła wynik meczu w 59. minucie.

To nie był jednak koniec emocji. W 65. minucie piękną bramkę strzałem zza pola karnego zdobyła Aleksandra Galarska, a wynik meczu trzy minuty później ustaliła Laura Świerszcz. Jantarki wygrały 5:0 i pokazały, że wiosną mogą być groźne dla swoich rywalek. Trzeba przyznać, że podopieczne Rafała Koska mają o co walczyć, bowiem po rundzie jesiennej znajdują się na dziesiątym miejscu w jedenastozespołowej stawce II ligi. Walkę o utrzymanie pomarańczowe rozpoczną już 2 kwietnia podczas meczu domowego z KS Teresin.

Zimowy dorobek sparingowy Jantarek to dwa zwycięstwa (5:0 z Fortami i 6:1 z Ostrovią), jeden remis (4:4 z Loczkami Wyszków) oraz jedna porażka (1:4 z KS Raszyn). Podopieczne Rafała Koska zajmowały także drugie miejsca w halowych turniejach w Piątnicy i Ostrołęce. Oby dobra postawa w test-meczach przełożyła się także na spotkania ligowe.