Energa mocniejsza od Czołgu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Siatkówka 23 października 2016 Komentarzy

Energa Ostrołęka pokonała Czołg AZS Uniwersytet Warszawski 3:1 w spotkaniu 5. kolejki II ligi siatkarzy. Ostrołęczanie zasłużenie zdobyli trzy punkty, lecz stracony set kosztował ich spadek z pozycji lidera na drugie miejsce w tabeli.

Początek pierwszego seta był wyrównany, lecz z biegiem czasu przewagę zaczęli zyskiwać siatkarze prowadzeni przez Mateusza Mielnika. Przewaga szczególnie widoczna była w bloku, biało-czerwoni szczelną "ścianą" kilkukrotnie zatrzymywali skrzydłowych gości. Rywale starali się jak mogli, lecz wyniki pierwszej i drugiej partii odzwierciedlają sytuację na boisku - Energa była po prostu lepsza.

Sytuacja dość nieoczekiwanie zmieniła się w secie trzecim. To Czołg AZS UW przejął inicjatywę i wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Siatkarze ze stolicy wzmocnili zagrywkę, zafunkcjonował też blok, a i w przyjęciu mylili się rzadziej niż w poprzednich setach. Wszystkie elementy stały się wypadkowymi zwycięstwa, choć jeszcze w końcówce ostrołęczanie zerwali się do pogoni. Gdyby przy stanie 23:24 nie nastąpiła pomyłka w ataku to kto wie, może byłoby 3:0...

Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Czwarty set należał już pewnie do gospodarzy, 25:17, w całym meczu 3:1 i pewne trzy punkty. Gościom na pocieszenie zostaje fakt ambitnej walki, jaką stoczyli z ostrołęcką drużyną. Kilka faktów warte jest podkreślenia: po pierwsze - niezła frekwencja na trybunach, po drugie - debiut siedemnastoletniego Łukasza Stojke w ekipie Energi i po trzecie - podziękowanie, jakie zafundowali kibicom siatkarze Energi. Po meczu weszli oni na trybuny, by przybić "piątkę" każdemu z kibiców. Miły gest, który z pewnością zmniejszy dystans między fanami a zawodnikami.

W ekipie gości warto zwrócić uwagę na jednego zawodnika - cały mecz rozegrał Maciej Kosmol, który jako siatkarz zdobył już brąz mistrzostw świata kadetów w Arabii Saudyjskiej, jako trener był asystentem Piotra Makowskiego w reprezentacji Polski kobiet, a jako statystyk pracował z reprezentacją Polski mężczyzn pod wodzą Raula Lozano. Jak się okazało, gry w siatkówkę się nie zapomina. Przejdźmy jednak do ligowej tabeli: nowym liderem został BAS Białystok, który przejął dowodzenie w lidze dzięki zwycięstwu 3:0 nad Centrum Augustów. Energa jest na miejscu drugim z gorszym bilansem setów.

Energa Ostrołęka - Czołg AZS UW Warszawa 3:1 (25:20, 25:18, 23:25, 25:17)

ENERGA: Zdrojewski, Poinc, Zalewski, Szwaradzki, Kuźma, Obuchowicz, Nurczyński (libero) oraz Głowacki, Stojke, Walczak, Kubeł, Graczyk.